Indrek Mäe • 12. november 2018 kell 11:39

Nafta hind pöördus tõusule

Saudi Araabia teatas pühapäeval, et kärbib oma nafta tootmist, pannes sellega pidurit pikalt kestnud nafta hinna langusele. Täna on nafta hind juba veidi kerkinud.

Alexela juhatuse liige Alan Vaht uskus veel oktoobris, et nafta hind kerkib peagi 100 dollarini barreli eest.  Foto: TOOMAS HUIK

Nädalavahetusel toimunud OPECi ja Venemaa kohtumisel lubas Saudi Araabia detsembris nafta tootmist poole miljoni barreli jagu päevas vähendada. See kergitas nafta hinna (Brent Crude) taas pärast mitmenädalast langust üle 70 dollari barreli kohta. Täpsemalt maksab Brent Crude’i nafta praegu 71,07 dollarit barrel.

Teatest sai kasu ka USA West Texas Intermediate’i nafta hind, mis kerkis täna hommikul 1,5 protsenti ja jõudis 61,08 dollarile.

Samas teatas saudide energiaminister Khalid Al-Faith, et pakkumise nõudlusega kooskõlla viimiseks tuleks naftatootmist kärpida vähemalt veel sama palju. Uue strateegia vajadusele viitasid ka teised OPECi riigid, mis annab turuosalistele signaali, et tõenäoliselt kärbitakse nafta toodangut järgmisel aastal veel.

Nafta hind on olnud languses oktoobri algusest, mil Brenti toornafta barrel maksis 86 dollarit. Toona ennustas Alexela juhatuse liige Alan Vaht Äripäeva raadio saates "Investor Toomase tund", et nafta hind võib juba uue aasta algul kerkida 100 dollarile barreli kohta ning bensiini hind tanklates vähemalt 1,6 eurole. Pärast seda on nafta hind vastupidiselt kardetule langenud.

Hetkel kuum