Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) hoiatas teisipäeval, et maailma majanduskasv aeglustub oodatust enam ning järsk majanduse jahtumine sunniks maailma liidreid stiimulmeetmete osas koordineerivaid samme ette võtma, vahendab Reuters.
- Rahvusvahelise Valuutafondi peaökonomist Gita Gopinath annab viimasest majandusprognoosist teada Washingtonis toimunud pressikonverentsil 9. aprillil 2019. aastal. Foto: EPA-EFE/SHAWN THEW
IMF kärpis oma maailma majanduskasvu prognoosi 2019. aastaks , öeldes, et peamisteks riskiteguriteks on USA-Hiina kaubandussõda ning Suurbritannia ebakorrapärane lahkumine Euroopa Liidust. IMF prognoosib, et Euroopa majanduse ning mõnede arenevate riikide järsk aeglustumine aasta esimeses pooles, annab teed üldisele majanduse uuele kiirendusele 2019. aasta teises pooles.
Kuid IMF-i sõnul on väljavaade, et tuleviku kasvuprognoose veel kärbitakse kõrge. IMF-i sõnul peaksid juba mõned suured majandused, nagu Hiina ja Saksamaa, mõtlema lühiajaliste kasvustiimulite peale.
IMF on teinud kolmanda kasvuprognoosi kärpimise alates eelmise aasta oktoobrist, oodates nüüd käesoleval aastal maailma majanduskasvuks 3,3%, mis märgib aeglaseimat kasvu alates 2016. aastast. Prognoos märgib 0,2 protsendipunkti suurust kasvukärbet võrreldes jaanuaris tehtud prognoosiga. Üle kahe kolmandiku ulatuses põhjustab aeglasemat kasvu jõukate riikide majanduskasvu aeglustumine.
2020. aasta kasvuprognoos jäeti muutumatuks 3,6% tasemele.
Seotud lood
Itaalia sisemajanduse kogutoodang vähenes neljandas kvartalis 0,2 protsenti, mis tähistab teist kvartalit järjest SKP vähenemist, selgub Eurostati andmetest. Kolmandas kvartalis vähenes Itaalia SKP 0,1 protsenti.
Rahvusvaheline Valuutafond tõmbas allapoole maailmamajanduse järgmiste aastate kasvuprognoosi seoses Euroopa ja osa arenevate turgude nõrkusega ning pingetega riikidevahelises kaubanduses, kirjutab Reuters.
Leppeta Brexit pühiks Rootsi SKPst kahe aasta jooksul ligikaudu 0,3% ning annaks seeläbi müksu ka Eesti majandusele.
Et riigiametid või elutähtsate teenuste osutajad pakuvad küberkurjategijatele huvi ei üllata kedagi. Tõsiasi, et igapäevaselt rünnatakse ka väikeettevõtteid tuleb ilmselt paljudele uudisena – sageli ka neile endile.
Enimloetud
1
Ka Villig avas oma padeliäri
3
Droonimüüja: Eesti on teistest maha jäänud
5
Investor ootaks madalamat hinda
Hetkel kuum
Ka Villig avas oma padeliäri
Investor ootaks madalamat hinda
Tagasi Äripäeva esilehele