10. juuli 2018 • 2 min
Jaga lugu:

Paar kalakest taas käes

Läksin eile GoPro aktsias pikaks, nagu lubatud. Lisaks püüdsin kinni paar kala: üritasin konserveerida kasumit neis positsioonides, mis olid juba jõudsalt plusspoolel ja selle käigus panin neist paar üldse kinni.

Foto: Liina Laks

GoPros läksin pikaks saja aktsiaga, tasemelt 6,78 dollarit. Ise arvan, et sain üsna hea hinna, sest ehkki aktsia sulgus mõne sendi jagu miinuses, oli mu pisike positsioon kenasti plussis.

Väga pikalt ma seda positsiooni hoida ei kavatse, vaid mõne päeva. Vaatame, mida toob tänane. Ajal, mil seda artiklit kirjutan, on aktsia eelturul mõne sendiga plussis.

DAXi arvutused läksid nihu

Et minu positsioonid Saksa suurettevõtete indeksis DAX 30 ja Neurocrine Biosciences'i aktsias olid juba korralikku plussi jõudmas, pühendasin eile tähelepanu nende positsioonide kaitsele.

DAXi positsioonis otsustasin kasutada liikuvat stoppi (trailing stop) ja mõtlesin panna selle 150 punkti turutasemest allapoole, mis tundus turvaline tase. Midagi läks aga valesti ja positsioon sulgus peaaegu kohe. Ilmselt eksisin punktide arvutamisel ja panin orderi hoopis 15 punkti kaugusele. Noh, kahju küll pisut oli, aga 24,57 eurot kasumit siiski kotis.

Praeguselt tasemelt uut positsiooni võtma ka ei hakka, sest see enam turvaline ei tundu. Ootan väikest korrektsiooni ja siis proovin uuesti. Vähemalt praegu mõtlen nii. Admiral Marketsis on DAXiga kauplemisel teenustasud üpris väikesed, see on ka üks ligitõmbav põhjus.

Kasumit kaitseta jätta ei taha

Neurocrine'i positsioonist jäin samuti eile ilma. Ma panin liikuva stopi dollari kaugusele turuhinnast ja eilse turupäeva alguse tõuked panid mu pika positsiooni kinni. Teenisin 73,75 eurot teenustasusid arvestamata, mis on minu arvates hea tulemus.

Lootused olid küll suuremad, aga tegelikult on ka kotis oleva varblase üle hea meel. Ka Neurocrine'i olen valmis uuesti sisenema, kui hind sobiv – ehk alla saja dollari.

Muidugi oleksin võinud kasutada kasumi kaitseks ka seda nippi, et tõsta stop-loss order ostutasemest kõrgemale. Siis oleksin mõlema positsiooniga n-ö mängus püsinud. Aga tahtsin kasutada just liikuvat stoppi, et kaitstavat kasumit maksimeerida.

Liikuva stopi puhul on suurim probleem õige vahemaa määramine, kui kaugele teda jooksvast turuhinnast panna. Kui paned liiga kaugele, ei kaitse see mingit kasumit, aga kui paned liiga lähedale, paneb see positsiooni enneaegselt kinni. Ega muud, tuleb harjutada, küll pikapeale õige kaugus selgeks saab.

Kasumit kaitseta ka ei taha jätta. Juunis läks paar täitsa korralikus kasumis positsiooni sinna nahka, et ma ei kaitsnud kasumit. Näiteks siis, kui Cisco aktsiates pikaks läksin. Lõpuks teenisin Ciscoga mõne euro, aga oleksin võinud teenida mõnikümmend.

Kaupleja Alexi kontoseis

Hetkesaldo (suletud tehingute summa kontol): 9560,83 eurot

Kapital (avatud tehingute kasum/kahjum kontol): 9664,29 eurot

Reaalajas ülevaate Alexi kauplemiskontost ja viimastest tehingutest leiab SIIT.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt