Kaupleja Alex • 28. august 2018 kell 8:53

Uued EUR/USD valuutapaari madalpunktid kutsuvad trendist kinni haarama

Pärast EUR/USD tehingu sulgemist sain enesekindlust juurde. Minu usk endasse kui kauplejasse tõusis märkimisväärselt. Lõppude lõpuks sulgesin positsiooni põhimõtteliselt parima võimaliku hinnaga euro kõige madalamas punktis.

Foto: kaupleja alex

Ma ei hakka oma positsiooni üksikasju saladuses hoidma: sulgesin EUR/USD lühikese positsiooni, kui olin 300 punkti kasumis (näiteks 1-lotise tehingu puhul teeks see kasumiks 3000 dollarit). Graafikul oli hind langenud juba 2017 juuni tasemele, kuid vastu tuli võtta otsus positsioon sulgeda. Kuna uut põhja ei oska keegi täpselt öelda, ei tasu liiga ahneks minna.

EUR/USD valuutapaar on nüüd jõudnud samale tasemele, kus viimati kauplesin. Otsustasin uuesti asuda euro vastu ja avasin lühikese positsiooni: müüsid EUR/USD valuutapaari. Teisisõnu olen võtnud nüüd eesmärgiks minna trendiga kaasa, tasemel 1,16118 kuni… ootaksin hea meelega 1,1000 tasemini. Ma ei ole aga täiesti kindel, kas mul jätkub piisavalt kannatust. Kauplemine on minu jaoks mõneti uus tegevus ja selline taktika nõuab väga tugevat distsipliini.

Lähtudes minu fundamentaalsest analüüsist, peab visioon paika. Hetkel jälgin ka USA ja Euroopa keskpanga kohtumisi. Pärast viimast USA keskpanga (FED) istungit on pankurid olnud tulevaste intressimäärade tõstmise suhtes pigem optimistlikud. Suurim murekoht on Trumpi kaubandussõda. Teises küljest väitis USA keskpank, et kaubandussõda suurendab inflatsiooni survet. Sellisel juhul tuleks aga intresse tõsta ja see on omakorda hea dollarile.

Lott – (tehingumahu ühik platvormis MetaTrader 4; valuutapaaride puhul võrdub 1 lott 100 000 baasvaluuta ühikuga, aktsiate hinnavahelepingu puhul võrdub 1 lott aluseks oleva väärtpaberi ühe ühikuga)

CME Groupi veebilehel saab näha, kuidas on turuosalised meelestatud uueks FEDi istungiks ja milliseks peavad tõenäosust, et intressimäärasid tõstetakse. 96% turuosalistest arvab, et intresse tõstetakse 26. septembril.

Ootan dollari jätkuvat tugevnemist ja euro langemist, kuna avasin lühikese positsiooni EUR/USD valuutapaariga, kogus 0,03 lotti ja hinnaga 1,16118.

Edukat kauplemist!

Foto: Kaupleja Alex

Kaupleja Alexi kontoseis

Hetkesaldo (suletud tehingute summa kontol): 9765,2eurot

Kapital (avatud tehingute kasum/kahjum kontol): 9840,81 eurot

Reaalajas ülevaate Alexi kauplemiskontost ja viimastest tehingutest leiab SIIT.

Hetkel kuum