Kaupleja Alex

Kes on kaupleja Alex

Kes on kaupleja Alex?

Alex on 37aastane kahe lapse isa, kes töötab müügijuhina ühes puidutööstuses. Ameti tõttu tunneb Alex end internetis koduselt, samuti on tal selge inglise, rootsi, soome ja vene keel.

Sel kevadel sai Alex ühe õnnestunud tehingu eest kopsaka, mitme kuupalga suuruse preemia, samuti oli tema tulumaksutagastus ootamatult suurem. Kokku langes talle sülle 10 000 eurot, millega mees otsustas teoks teha ammu hautud plaani: proovida kauplemist.

Alex on aktsia- ja valuutaturge jälginud kõrvalt mõnesuguse huviga juba varem, ta on katsetanud kauplemist virtuaalportfelliga ning osalenud paar aastat Börsihai mängus. Nüüd tunneb ta end sedavõrd kindlalt, et julgeb proovida ka reaalse rahaga börsil mängimist.

Ettevaatliku mehena ei taha Alex endale esialgu liiga kõrgeid sihte seada. Ise on ta mõelnud, et kui õnnestub investor Toomase tootluse eesmärki (12% aastas) edestada, oleks väga hästi. Teenitud kasumit - kui kõik peaks laabuma - mõtleb Alex esialgu samuti kauplemiseks kasutada. Kui aga teenistust peaks juba päris palju kogunema, on tema unistus üllatada oma peret ühe talvise soojamaareisiga. Kui kauplemisega peaks õnnestuma sissetulekut veelgi märkimisväärsemalt kasvatada, siis kavatseb Alex panustada teenitud raha muretu vanaduspõlve kindlustamiseks.

Alles oma kauplejatee alguses seisev Alex ei ole veel endale kindlat kauplemisstiili ega -strateegiat valinud; ta pole kindel, milline strateegia talle enim sobibki. Seepärast on ta otsustanud esialgu ennast mitte piirata, vaid proovida ära erinevad ideed ja erinevad teed. Aastaid kauplemist pealt vaadanuna on tal tekkinud mõtteid ja ideid, mida ta kindlasti kasutada kavatseb. Samuti on Alex otsustanud end mitte ajaliselt piirata ning katsetada nii päevasisest kauplemist kui ka pikaajaliste panuste tegemist.

Oma perele elatist teenida kavatseb Alex endiselt müügijuhina. Põhitöö ja pereelu jätavad talle kauplemisega tegelemiseks aega vaid tund-paar hilisel õhtul või varasel hommikul. Kauplemisega ta põhitööd asendada ei plaani, mistõttu pole ka tal nui neljaks õnnestumise survet, mis kummitab paljusid professionaalseid kauplejaid. Ta on ka teadlik kauplejate kõige raskemast kutsehaigusest - oskamatusest rahulikult paigal olla - ja kavatseb ennast selles suhtes rangelt jälgida. Ehk teisisõnu on tema moto: kui ei ole ühtki head kauplemisideed, tuleb rahakotirauad kinni hoida.

Samal ajal kauplejana alustamisega hakkab Alex pidama blogi, kuhu paneb igal argipäeval kirja talle tulnud kauplemisideed, õnnestunud ja ebaõnnestunud tehingud, oma mõtted ja tunded. Sellest blogist loodab Alex endale ka veidi teistsugust moraalset pidepunkti - kui tuleb tehinguidee, mida on häbi blogisse kirja panna, ju siis on parem jätta see idee üldse teoks tegemata.

Sulge Tutvustus

Uued EUR/USD valuutapaari madalpunktid kutsuvad trendist kinni haarama

28. august 2018, 11:53
https://www.aripaev.ee/storyimage/ea/20180828/TRADER/180829709/AR/0/AR-180829709.jpg

Pärast EUR/USD tehingu sulgemist sain enesekindlust juurde. Minu usk endasse kui kauplejasse tõusis märkimisväärselt. Lõppude lõpuks sulgesin positsiooni põhimõtteliselt parima võimaliku hinnaga euro kõige madalamas punktis.

Ma ei hakka oma positsiooni üksikasju saladuses hoidma: sulgesin EUR/USD lühikese positsiooni, kui olin 300 punkti kasumis (näiteks 1-lotise tehingu puhul teeks see kasumiks 3000 dollarit). Graafikul oli hind langenud juba 2017 juuni tasemele, kuid vastu tuli võtta otsus positsioon sulgeda. Kuna uut põhja ei oska keegi täpselt öelda, ei tasu liiga ahneks minna.

EUR/USD valuutapaar on nüüd jõudnud samale tasemele, kus viimati kauplesin. Otsustasin uuesti asuda euro vastu ja avasin lühikese positsiooni: müüsid EUR/USD valuutapaari. Teisisõnu olen võtnud nüüd eesmärgiks minna trendiga kaasa, tasemel 1,16118 kuni… ootaksin hea meelega 1,1000 tasemini. Ma ei ole aga täiesti kindel, kas mul jätkub piisavalt kannatust. Kauplemine on minu jaoks mõneti uus tegevus ja selline taktika nõuab väga tugevat distsipliini.

Lähtudes minu fundamentaalsest analüüsist, peab visioon paika. Hetkel jälgin ka USA ja Euroopa keskpanga kohtumisi. Pärast viimast USA keskpanga (FED) istungit on pankurid olnud tulevaste intressimäärade tõstmise suhtes pigem optimistlikud. Suurim murekoht on Trumpi kaubandussõda. Teises küljest väitis USA keskpank, et kaubandussõda suurendab inflatsiooni survet. Sellisel juhul tuleks aga intresse tõsta ja see on omakorda hea dollarile.

CME Groupi veebilehel saab näha, kuidas on turuosalised meelestatud uueks FEDi istungiks ja milliseks peavad tõenäosust, et intressimäärasid tõstetakse. 96% turuosalistest arvab, et intresse tõstetakse 26. septembril.

Ootan dollari jätkuvat tugevnemist ja euro langemist, kuna avasin lühikese positsiooni EUR/USD valuutapaariga, kogus 0,03 lotti ja hinnaga 1,16118.

Edukat kauplemist!

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. August 2018, 11:52

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing