Kaupleja Alex • 26. oktoober 2018 kell 11:09
Saksamaa või Ameerika Ühendriigid? Kaupleja Alex leiab, et kui osta, siis seda, kes on juba oma põhja üles leidmas. USA-l on sinna veel minna küll.  Foto: AFP/Scanpix

Põhja ootuses – kas DAX või Dow?

Turgudel jätkub korrektsioon ja on saavutatud uued põhjad. Ameerika Ühendriikide indeksite jaoks on oktoober olnud juba aastaid kõige kehvem kuu.

Kaupleja Alexi jooksevkonto saldo: 9855,49 eurot

Siit lingilt saate juurdepääsu kaupleja Alexi kauplemiskontole, kus on näha tehingute ajalugu ja avatud positsioonid.

Raske öelda, kas turud pöörduvad või jätkavad kukkumist või on see hoopis lihtsalt kauaoodatud korrektsioon. Samas ei ole likviidsusega probleeme, Ameerika Ühendriikide majandus kasvab jõudsalt ning korporatsioonid/ettevõtted näitavad häid tulemusi ja kõrgeid kasvumäärasid. Samas pole välistatud, et turud võivad kukkuda 5–10 protsenti ka täna või esmaspäeval.

Pärast Euroopa Keskpanga presidendi Mario Draghi kõnet vaatasin lähemalt indeksit DAX – tekkis mõte selle Saksa indeksiga pikaks minna ja mitte osta Ühendriikide indeksit. Selleks on mitu põhjust – esiteks on DAX langenud juba 18%, Dow Jones vaid 8%. Saksamaa suurim ettevõtete indeks DAX oli aasta alguses 13 600 punkti peal ja nüüd puudutas see peaaegu 11 000 punkti taset.

Foto: Kaupleja Alex

Teiseks on languse üks peamine süüdlane Ameerika Ühendriikide keskpank (Föderaalreserv), kuna investorid kardavad Föderaalreservi agressiivset intressimäärade tõusu. Eile, pärast Mario Draghi kõnet, tundus mulle, et eurotsooni intressimäärad jäävad veel pikemaks ajaks madalale ja sellist hirmu Euroopas ei paista. Kuni järgmise suve lõpuni ei tohiks oodata Euroopa intressimäärade tõstmist. Loomulikult tuleb meeles pidada, et turud on globaalsed ja investorid kardavad kaotada igal pool. Samas me ei saa eirata fakti, et eurotsoonis on madalad intressimäärad.

Ja kolmandaks: mitmekesistamine. Praegu on mul avatud börsil kaubeldav fond XLB, mis enamasti koosneb Ühendriikide aktsiatest. Kui turud näitavad taas 5% kukkumist, siis avan indeksi DAX põhjal pika positsiooni 10 500 punkti tasemelt.

Foto: Kaupleja Alex

Jätkan teiste positsioonide lahti hoidmist. Saate neid jälgida minu kontolt Metatrader 5 platvormi kaudu.

Hetkel kuum