Neeme Korv • 18. märts 2019 kell 13:01

Tunded kontrollivad mõistust – nii Tallinnas kui ka Londonis

EKRE esimees Mart Helme pärast edukat valimistulemust.  Foto: Tanel Meos

Äripäeva raadio saates "Kuum tool" päevakajalisi teemasid arutanud LHV Grupi juht Madis Toomsalu ja välispoliitika ajakirja Diplomaatia peatoimetaja Erkki Bahovski leidsid, et seniste koalitsioonikõneluste põhjal on vara öelda, milline tuleb võimulepe ja milliseks kujuneb uue valitsuse poliitika.

Toomsalu sõnul domineerivad praegu emotsionaalsed teated ratsionaalsete üle ja siin ei maksa liialt muretseda, kuid olukord võib muutuda, kui jutt läheb konkreetsemaks, näiteks kui soovitakse teha eksperimenti teise sambaga. „Kui üks erakond tegi endale sellest põhilise valmislubaduse, aga kaotas selle pealt kaks kohta, siis näitab see valija kainet kaalutlevat meelt.“

Saates käsitleti pikemalt ka Brexitit, kus samuti on emotsionaalsus esiplaanil ning – nagu märkis Bahovski – asendunud ratsionaalsus irratsionaalsusega. Poliitikud teevad poliitikat ega mõtle liiga palju pikaajalisele plaanile, seega pole ka teisel referendumil Bahovski sõnul tegelikult mingit mõtet.

Diplomaatia peatoimetaja tõmbas siin paralleeli Eestiga. „Kui valitsust ei suudeta moodustada, tulevad erakorralised valimised. Needsamad loosungid tulevad tagasi ja kogu see asi hakkab otsast peale.“

Saates räägiti veel panganduse usaldusväärsusest ja analüüsiti kümne aasta taguse finantskriisi õppetunde. Saadet juhtis Äripäeva arvamustoimetuse juht Neeme Korv.

Kuula saadet "Kuum tool" Äripäeva raadio podcast'ide keskkonnast.

Hetkel kuum