Kai Miller • 19. mai 2020 kell 13:09

Väärtuspakkumise üks tähtsamaid osi saab olema tööohutus

Töö tehases  Foto: Irina Mägi

Mis tööelus õigupoolest muutunud on ja mis tulevikus muutuma hakkab ja millised on peamised trendid ning kuidas tagasi tavatöö režiimile minna, sellest tuleb juttu uues „Töö ja palgaˮ saates.

Külas on ISS Uus-Meremaa personalijuht Helo Tamme ja Grant Thornton Balticu personalijuht Marge Litvinova, kes selgitavad, kui palju on praeguseks olnud eriolukorra tõttu tööstressi, mida teha, kui osa inimesi ei taha enam kontorisse tagasi tulla ja kuidas talentide leidmisega nüüd ikkagi lood on.

Ühe tööelu trendina tõstab Marge Litvinova esile seda, kuidas kaugtöö kontseptsioon muutuma hakkab. Ta ütleb, et kaugtöö saab kindlasti olema töötajate ootus ja praktika ning lihtsam on mõistagi neil ettevõtetel, kes kaugtööd juba varem praktiseerisid. Siiski on praegune olukord personalijuhi sõnul pisut teine ja kaugtööst on saanud mitte enam „vastavalt vajadusele”, vaid „pidev ja määramatu lõpugaˮ. Tuleb hinnata praeguste töövahendite sobivust pikemas perspektiivis ja seda, kas ettevõte peaks arvestama lisainvesteeringutega töövahenditesse, koolitustesse jpm.

Saadet juhib Äripäeva Personaliuudiste juht Kai Miller.

Kuula saadet siit:

Hetkel kuum