19. juuni 1996 kell 22:00

AA-Õligrupp sai Eesti Kütuse nõude keelu

Hagi esitas linnakohtule Hansa Kindlustuse AS, millel on nõue tänaseks pankrotistunud Tartu Kommertspanga vastu arvele jäänud 7 miljoni krooni ulatuses. Hansa Kindlustus peab seadusega vastukäivaks AA-Õligrupi õigust nõudele, teatas Hansa Kindlustust esindav advokaadibüroo Heta vandeadvokaadi abi Jüri Ploom. «Soovime, et sisuliselt taastuks olukord, kus Tartu Kommertspangal on Eesti Kütuse vastu nõue,» selgitas ta.

Hansa Kindlustus valis selle tee, et saada midagigi tagasi Tartu Kommertspanka jäänud rahast, kinnitas Ploom. Tema sõnul on eesmärk, et nõudekohustuse endale võtnud erastamisagentuur ei maksaks mitte AA-Õligrupile, kes ostis nõude Eesti Panga vahendusel, vaid Tartu Kommertspangale. «Sel juhul oleks kõikidel võlausaldajatel lootus midagi saada,» väitis Ploom. Hansa Kindlustuse taotluse rahuldamise korral saaks AA-Õligrupp summa proportsionaalselt teiste võlausaldajatega. «Loomulikult ei meeldi see AA-Õligrupile,» kommenteeris Ploom.

ASi AA-Trading peadirektor Heiti Hääl ütles, et tema teada pole AA-Õligrupi esindajad kohtumäärust saanud. «Meie ei ole küll sellist paberit näinud, seega ei saa kommenteerida,» teatas ta. «See on küll huvitav.»

AA-Õligrupi juhatuse esimees Aadu Luukas oli eile Moskvas, mistõttu temaga ühendust saada ei õnnestunud.

«Mind huvitab, millise summa eest loovutas Tartu Kommertspank nõudeõiguse,» teatas Jüri Ploom. «Pööraselt huvitav on, millise tehingu sõlmisid nõude omandamiseks Eesti Pank ja N-Terminaal,» lisas ta.

AA-Õligrupp, mille moodustavad N-Terminaal ja AA-Trading, omandas võlanõude eelmise aasta oktoobris.

Ploomi sõnul käisid samal ajal ka läbirääkimised AA-Õligrupiga Hansa Kindlustuse nõude loovutamiseks, ent need lõppesid tulemusteta.

Tulemusteni ei jõutud seepärast, et Hansa Kindlustus arvas, et võlanõue tuleb osta nominaalväärtuses, aga tollal osteti nõue maksimaalselt viiendiku väärtusega, selgitas Heiti Hääl.

«Ei saa eitada, et Heta on teinud head tööd, aga selle dokumendi taga on kindlasti veel keegi peale Hansa Kindlustuse,» teatas Hääl.

Hetkel kuum