20. august 1996 kell 22:00

Ühinenud Meiereid arutavad kontsernikava

Ühinenud Meiereide juhatus hakkas eile arutama juuli lõpus kolme suure piimatootja asutatud piimatööstuskontserni käivitamiskava.

Ühinenud Meiereide juhatuse esimees Aivar Pärgmäe ütles, et kontsernis lähevad standardiseerimisele kõigi kolme piimakombinaadi raamatupidamised, et need oleksid sarnased ja võrreldavad.

Teise olulise aspektina kontserni käivitamises märkis Pärgmäe metoodilisi juhtimis- ja investeerimisotsuseid.

«Kuskil tuleb mingi toode ära lõpetada ja seda teha kuskil teises kohas,» ütles Pärgmäe. Kontsern peab toimima selles suunas, et ta püüab oma siseseid omahindu alandada, lisas ta.

Pärgmäe lisas, et Ühinenud Meiereid peavad praegu läbirääkimisi pankadega, lahendamaks finantsjuhtimise probleeme, näiteks kontsernikontode tegemist.

Mulgi Meieri, Põlva Piima ja Paide piimakombinaadi enamusaktsiate omanikud kirjutasid ASi Ühinenud Meiereid asutamislepingule alla juuli lõpus.

Ühinenud Meiereide hinnangul on ettevõtte käes toormeturust 30 protsenti, siseturust umbes 40 protsenti ja kogu Eesti piimatoodete ekspordist 60 protsenti.

Paide piimakombinaadi möödunud aasta käive oli 268 miljonit ja kasum 2,4 miljonit krooni. Mulgi Meieri netokäive oli mullu 186 miljonit ja kasum seitse miljonit krooni. Põlva Piima mullune käive ulatus ligi 366 miljoni kroonini. BNS

Hetkel kuum