15. september 1996 kell 22:00

Kaubanduskeskus Meka tegutseb kasutusloata

Planeerimis- ja ehitusseaduse järgi nõutav kasutusluba näitab kauplusehoone vastavust tuletõrje, töö- ja tervisekaitse nõuetele ning peab eelnema kauplemisloale.

Rain Seieri sõnul ei ole Meka esitanud vajalikku projektdokumentatsiooni, samuti on tegemata kaubanduskeskuse teise korruse metallkonstruktsiooni ekspertiis. Seega on kaubanduskeskus oma uste avamisega rikkunud seadust.

Vea on Seieri ütlusel teinud ka Lasnamäe linnaosa valitsuse vanema asetäitja Priit Toomikas, kes väljastas ajutised kauplemisload enne kasutusloa saamist.

Lasnamäe linnaosa valitsuse ettevõtlusosakonna juhataja kohusetäitja Piret Pälli sõnul kaupleb kaubanduskeskuses 25 firmat ning kõigile neile on antud ajutine kauplemisluba.

Samas ei välistanud Päll võimalust, et mõni firma kaupleb kauplemisloata,sest firmad vahetuvad. Linnaosa valitsus annab kauplemisloa ühele firmale, kuid hiljem tuleb selle asemele teine firma. «Viimasel ajal ei ole ma küsimas käinud, kes seal on,» lisas Päll.

Kui Lasnamäe linnaosa valitsus pikendab pärast 1. oktoobrit uuesti firmade kauplemisluba, rikuvad nad seadust Pälli sõnul juba mitmendat korda. Sel juhul esitatakse materjal halduskohtule.

Mööbli jaemüügiks asutatud AS Meka on viis aastat vana. ASi Meka juhatuse esimees on Margus Jakobsoo.

Hetkel kuum