30. september 1996 kell 22:00

Baltic Color plaanib hõivata poole Balti turust

Need on reaalsed arvud, mille taga on hoolikas analüüs, kinnitas Ulf Koivula. Tema sõnul tuleb eesmärgi täitmiseks suurendada eeskätt müüki Leedus ja sinna lähevad ka kontserni suuremad investeeringud lähiaastatel.

Kui Eestis on Baltic Colori turuosa kolmandik ja Lätis veerand, siis Leedus täna vaid viis protsenti, rääkis tegevdirektori asetäitja Raivo Voit. Esimesi tulemusi Leedus ootame ületuleval aastal, lisas ta.

Eestis on Baltic Colori suurim konkurent AS ES Sadolin, kellel on täpselt sama plaan hõivata pool kohalikust turust, rääkis Raivo Voit. «Järelikult tuleb suruda turult välja importvärvid,» tõdes ta.

Kohalikke väiksemaid värvitootjaid Baltic Colori juhid konkurentideks ei pea. «Nad on oma nishi leidnud, aga osa väiksemaid võib küll mõne aja pärast tegevuse lõpetada, kui nad värvi tootmise kõrval millegi muuga ei tegele,» kommenteeris Voit.

Lätis on turuliider Läti laki- ja värvivabrik, mis toodab odavamast toorainest madalama hinnaklassi värve. «Seal on praegu umbes sama olukord, mis oli Eestis paar aastat tagasi,» vaatas Ulf Koivula tulevikku. «Aga pilt hakkab muutuma.»

Leedu on ainuke Balti riik, kus oma arvestatav värvitehas puudub. Leedu turul on jäme ots odavate Poola ja Tshehhi värvide käes, tõdes Raivo Voit.

Baltic Color on alustanud ettevalmistust ka idaturule minekuks. Venemaale minek toimub läbi Valgevene ja Ukraina, kinnitas Raivo Voit.

Ulf Koivula lisas, et Baltic Colori värvid peavad jõudma ka lääneturule. «Sajandivahetusel peab ekspordi maht olema kolm viiendikku,» ütles ta.

Tootesarja Vivacolor reklaamile kulutas Baltic Color kevadel poolteist miljonit krooni ehk poole oma aasta reklaamieelarvest. Samal ajal teostas ka ES Sadolin oma reklaamikampaania, mille hind oli Äripäeva andmetel samas suurusjärgus. «Sadolin lööb meid oma kuulsa Pinotexiga,» tunnistas Raivo Voit.

Kontsernis Baltic Color on lisaks Eesti ja Läti värvitootjale ka Eesti Värvile kuuluv müügiettevõte Leedus. Baltic Colori omanikud on võrdselt Soome Tikkurila Oy ja Rootsi Alcro Beckers AB.

Hetkel kuum