3. oktoober 1996 kell 22:00

Järvamaale tuleb moodne farmaatsiatehas

Kirna farmaatsiatsehhi tegevdirektori Andrus Leisi sõnul on tegemist Providendi ja Tallinna farmaatsiatehase koostööprojektiga.

Projekti teostamine võttis Leisi ütlusel aega vähem kui aasta. Praeguseks on lõpetatud tehase häälestamine ja seadistamine ning tehtud tabletitoodangu katsepartii.

Tehas vastab rahvusvahelistele GMP (hea tava) nõuetele, mis peaks suurendama tarbija usaldust toodangu vastu, rääkis Leis. Sellega on seletatav ka Tallinna farmaatsiatehase koostööhuvi, kuna seal selliseid võimalusi pole, lisas ta. GMP sertifikaati on võimalik taotleda pärast tootmise käivitamist.

Tallinna farmaatsiatehase peadirektori Priit Kivi sõnul soovib farmaatsitehas kasutada Kirna võimsusi oma toodangu pakendamisel, kuna enda tootmisvõimsused jäävad liiga väikeseks. Investeeringuid nad Kirnasse teinud ei ole, küll on aidatud nõuga äriplaani koostamisel ja tehase käivitamisel

Kirna tsehhis hakatakse tootma antibiootikume 20 nimetuse ümber. Tulevikus on võimalikud ka uudispreparaadid, kuid sellest ei soovinud Leis lähemalt rääkida.

Esialgsete koostööplaanide kohaselt kannab Tallinna farmaatsiatehas hoolt Kirna farmaatsiatehase tooraine ning valmistoodangu turustamise eest. Andrus Leis pidas võimalikeks turustuspartneriteks Venemaad ning Balti riike.

Täisvõimsusega töötades, mis Leisi sõnul loodetakse saavutada aastaga, peaks tsehh andma tööd 40 inimesele. Tsehhi aastakäibeks prognoosis Leis kuni 10 miljonit krooni.

AS Provident on Eesti erakapitalil põhinev aktsiaselts. Tehase ehitusel ning sisustamisel kasutati omavahendeid ning pangalaenu. Investeeringute suurust ei soovinud firma omanikud avalikustada.

Priit Kivi hinnangul võiks sellisel kujul tehase käivitamine maksma minna umbes 2 miljonit krooni.

Hetkel kuum