21. november 1996 kell 22:00

Orissaarlased eelistavad Luciferi baari

Küsitluse põhjal jagunesid Orissaare ettevõtjad kaheks vastandiks. Kuus olid meelestatud optimistlikult, olles veendunud, et igast kehvast olukorrast leiab väljapääsu ka kohalike vahenditega. Neli firmajuhti väljendasid rahulolematust peaaegu kõigega, pidades algpõhjuseks üleüldist rahapuudust.

Eeskujuliku ärilõunapaigana nimetati kõige rohkem Luciferi baari. Tallinna Panga Orissaare osakonna teller Leili Mägi kiitis sealset heledais toonides interjööri, lisades, et teataval määral on isegi eraldumine võimalik. Vaid toidu valikut peeti liialt tavaliseks: friikartulid, kalapulgad, shnitsel ning vähe salateid.

Äripartneriga võib minna ka Orissaare söökla-restorani, kus on Luciferiga võrreldes põnevamad toidud. Samas häirib, et söökla on restoranist eraldatud vaid lükanduksega. Orissaare kaubanduskeskuse juhataja asetäitja Helja Tarkin märkis söökla-restorani eeliseks banketisaali. Orissaare Soojuse direktor sõidaks hoopis 15 km kaugusele Rauni baari, kus on rahulik ja hubane.

Argilõunat süüakse Luciferis ja Krooni baaris peaaegu võrdselt. Krooni baar sai rohkem punkte tänu heale toiduvalikule. Paraku heideti baarile ette köögist söögisaali alatasa imbuvat toidulõhna.

Süüakse ka Orissaare sööklas, mida kiideti maitsva köögi ja mõistlike hindade pärast. Ka teenindamisele ei osatud midagi ette heita. Suvel peaks külastama Kalda kohvikut.

Ettevõtjate arvates on sportimisvõimalusi piisavalt, ehkki kaheksa vastajat tunnistasid end spordikaugeks. Keskkoolis on täismõõtmetes võimla ja jõusaal. Kooli kõrval ilutseb korralik staadion.

Õhtuse vaba aja sisustamisega võib tulla raskusi, ent siingi lahendaks olukorra noorusliku seltskonnaga Lucifer, kus võidutseb küll diskotümps, ent seltskond pole kunagi purupurjus. Õhtuti külastatakse ka Krooni baari.

Pereüritustest olid küsitluses osalenud vähe kuulnud. Kaks vastajat arvasid, et söökla-restoranis toimuvad perelõunad. On kuuldud, et kultuurimajas on korraldatud pereklubi õhtuid, ent paari vastaja sõnul võis pereklubi tegutseda vaid aastaid tagasi.

Külaliste majutamisel kasutatakse kolme varianti: külaline kutsutakse koju, viiakse Kuressaarde või paigutatakse Püha Risti matkamajja. Viimases ööbivat välisturistide rühmad, mis lubab oletada, et seal on korralikud ööbimistingimused.

Orissaare talvine kultuurielu tundub tagasihoidlik olevat, suvel on keskuseks vabaõhulava. Kultuurimajas tegutsevad hobiringid (nimetati rahvapilliansamblit, laste näiteringi) ja aeg-ajalt toimub kohalike kunstnike ja käsitöönäitusi.

Leili Mägi pakkus, et suurem kultuuriüritus toimub ehk vaid kord kuus. Orissaare kaubanduskeskuse juhataja asetäitja Helja Tarkini arvates võib näitusena nautida ka kohalikku Ukuaru käsitöökauplust.

Hetkel kuum