13. jaanuar 1998 kell 22:00

Primalcole avanes börsitee

Pärast seda, kui Soome valitsus otsustas lahutada alkoholi monopolkontsernist alkoholi jaemüügi, seisab riigile kuuluval alkoholitootjal Primalco tõenäoliselt ees erastamine ja börsile minek.

«Primalco erastamine on täiesti võimalik, kuna ta ei ole mingis eripositsioonis,» ütles Markku Mäkinen Soome kaubandus- ja tööstusministeeriumist.

Pärast Alko poodide kontsernist lahutamist jäävad need endiselt sotsiaal- ja tervishoiuministeeriumi järelevalve alla, kuid ülejäänu läheb kaubandus- ja tööstusministeeriumi alluvusse. See tähendab ühtlasi, et Primalco aktsiad saab müüki panna ja firma börsil noteerida.

Alkoholi müügi ja tootmise lahutamine Soomes ei tähenda Alko müügimonopoli kaotamist.

«See on puhtpoliitiline, et mitte öelda alkoholipoliitiline otsus ja sellel ei ole majanduslikku põhjust,» kommenteeris valitsuse otsust Alko kontserni peadirektor Ilkka Suominen.

Mäkineni sõnul puudub ministeeriumil seni Primalco erastamise plaan. Kuid see on täiesti võimalik, sest alkoholi tootmine ei ole ju enam monopol, lisas ta.

Käibe poolest, mis mullu oli 3 mld EEK, ei ole Primalco Soomes eriti suur firma, kuid tema trump on kaks rahvusvaheliselt tuntud kaubamärki: Finlandia Vodka ja Koskenkorva. Ka on Primalco edukalt kanda kinnitanud Balti ja Vene turul. DI-ÄP

Hetkel kuum