Pühajärve krundi omanikel on õigus nõuda valuraha

20. jaanuar 1998, 00:00

Metsajärve kinnistu detailplaneeringuga tegeleva ASi Entec arhitektuuri ja planeeringuosakonna juhataja Kaur Lassi sõnul on Hansapanga nõukogu esimehel Hannes Tamjärvel, ASi Baltika nõukogu esimehel Meelis Milderil ja Alexela juhatuse esimehel Juhan Kolgil õigus nõuda vallavalitsuselt detailplaneeringule kulutatud raha. Rahalist hüvitust võib nõuda ka ajakaotuse ja eravaldusel korraldatud protestimiitingu eest, lisas Lass.

Pühajärve vallavanema Riho Raave sõnul pole ärimeestega kompensatsiooni nõudmisest veel juttu olnud. «Vallal ei ole sellist raha kusagilt võtta,» tunnistas Raave.

Baltika nõukogu esimehe Meelis Milderi sõnul ei ole nad kordagi mõelnudki kompensatsiooni küsimise peale.

Pühajärve vallavolikogu andis ärimeestele loa teha uus Metsajärve kinnistu detailplaneering möödunud nädalal. Eelmise krundile detailplaneeringu algatamise otsuse tühistas vallavolikogu detsembris.

Raave sõnul on kõigil soovijatel õigus detailplaneeringuga pärast selle valmimist kahe nädala jooksul tutvuda. Iga arvestatav ettepanek võetakse arutusele, ütles Raave. Pärast seda läheb detailplaneering maakonna järelevalvesse ja alles siis kehtestab volikogu projekti tingimused, projekti ja väljastab ehitusloa. Raave lisas, et ainsaks takistuseks võib saada Otepää looduspargi kaitse-eeskiri, mis määrab ehituskeeluvööndi ulatuseks sada meetrit järvest. Ärimeeste majad tulevad detailplaneeringu järgi viiekümne meetri kaugusele Pühajärve äärest.

Lassi sõnul ostis OÜ Kodreste kinnistu enne määruse jõustumist ja kaitse-eeskirjal ei ole tagasiulatuvat jõudu. «Kui ärimehed ei tohi järve äärde ehitada, on neil õigus ehitada neli ühepereelamut Kiigemäele, kus on seni harjutud jaanituld tegema,» ütles Lass.

Milderi sõnul on veel teisigi variante, kuid elamute püstitamiseks on järve äär kõige parem koht. Ehitame majad kindlasti, sest kinnistu ostsime just sel eesmärgil, lisas Milder.

Kolmele ärimehele kuuluv OÜ Kodreste ostis 8,5 hektari suuruse kinnistu 1996. aasta suvel 330 000 krooni eest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing