Eesti Pank jääb endale kindlaks

22. jaanuar 1998, 00:00

Keskpank tahab jätkata vaidlust Innovatsioonipangaga halduskohtus, sest jäi rahule ringkonnakohtu otsusega, mis saatis esimese astme kohtuotsuse sinna ümbervaatamiseks tagasi, ütles Eesti Panka esindav vandeadvokaat Aare Tark.

Eesti Pank jääb riigikohtule esitatavas vastuses varasemate põhjenduste juurde, kinnitas Tark.

Keskpanga vastus laekub riigikohtule tähtajaks -- reedeks. Seejärel peab riigikohus otsustama, kas anda Innovatsioonipanga edasikaebusele menetlusluba.

Innovatsioonipank kaebas keskpanga otsuse pangalt tegevuslitsentsi ära võtta riigikohtusse edasi eelmise aasta lõpus. Edasikaebus tugineb samadele motiividele, mida on tunnistanud varem mõlema astme kohtud -- Eesti Panga litsentsi äravõttev otsus oli põhjendamata.

Kuni riigikohus pole otsustanud, kas anda kohtuasjale menetlusluba, ei saa ka täita ringkonnakohtu otsust, mis kohustas halduskohut uues koosseisus läbi vaatama Innovatsioonipanga kaebust Eesti Panga vastu.

Eesti Panga nõukogu tühistas Innovatsioonipanga tegevuslitsentsi mullu septembris, väites, et panga suuromanik Eurocapital Group Ltd ei ole identifitseeritav.

Tallinna halduskohus tunnistas otsuse Innovatsioonipanga kaebuse alusel ebaseaduslikuks, sest see polnud piisavalt põhjendatud. Ringkonnakolleegium saatis aga otsuse Eesti Panga edasikaebuse peale halduskohtusse tagasi, nõudes, et see peab asja uues koosseisus taas arutama.

Tallinna halduskohtu menetluses on ka teine Innovatsioonipanga kaebus Eesti Panga vastu, kus viimane peab tõestama oma õigust nõuda teavet panga aktsionäride kohta. Kohtuistung selles asjas on 27. jaanuaril. BNS

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing