Mobiilioperaatorid plaanivad ühiseid maste

27. jaanuar 1998, 00:00

Radiolinja Eesti ASi (RLE) juhatuse liige Ants Viira teatas, et kõigi kolme mobiilioperaatori koostöö esimeseks ilminguks võivad saada ühiskasutuses olevad mastid.

«Oleme suuliselt kokku leppinud nii Q-GSMi kui EMTga ning loodame tegudeni jõuda juba suveks,» ütles Viira. «Idee on selles, et üks operaator püstitab masti, mida ka teised saavad rendi eest kasutada.»

ASi Eesti Mobiiltelefon (EMT) juhatuse esimehe Tõnu Tee sõnul on EMT-l mastide ühiskasutusest juttu olnud RLEga. «Võrdväärsed vahetused oleksid väga teretulnud, sest pole ju mõtet igale poole kahte või kolme masti kõrvuti panna,» ütles Tee.

Eesti mobiilioperaatorite esimese koostööna pakuvad Radiolinja ja Ritabell oma klientidele möödunud nädalast tekstisõnumite vahetust. See ei nõua operaatorfirmalt lisakulutusi, küll aga toob tulusid juurde, kommenteeris ASi Ritabell (Q-GSM) juhatuse esimees Toomas Peek.

«Piltlikult öeldes pole vaja teha midagi muud, kui vaid üks lüliti teise asendisse viia,» sõnas Peek. «Operaatorid omavahel ei arvelda, vaid teenivad selle pealt, et kliendid saadavad sõnumeid varasemast rohkem.»

Peek ütles, et tõenäoliselt teeb Q-GSM lähiajal tekstisõnumite vahetamise ettepaneku ka EMT-le.

Ants Viira tõdes, et on tekstisõnumite vahetamise asjus EMTga kontakti otsinud juba paar aastat, kuid pole saanud ühtegi ametlikku vastust. «Suuliselt on nad meile väitnud, et nende kliendid seda teenust ei vaja,» ütles Viira.

Toomas Peek juhtis tähelepanu, et mobiilsidelitsentse väljastades seab riik operaatoritele tingimuse teha üldkasutatavad teenused kättesaadavaks kõigile soovijaile. «Meie käsitame tekstisõnumit samasuguse üldkasutatava teenusena, nagu on tavaline kõne,» lausus Peek.

Tõnu Tee teatas, et EMT vaatleb tekstisõnumite saatmist kui lisateenust, mida rahvusvahelise tava kohaselt osutavad mobiilioperaatorid vaid oma roaming-partneritele.

«Sõnumivahetuse avamine iseenesest tõesti mingeid lisakulusid ei põhjusta, küll aga suurendab see perspektiivis sõnumikeskuse koormust,» ütles Tee. «Võiks öelda, et Eesti Mobiiltelefon kaalub sellist võimalust, kuid konkreetselt täna veel midagi ei luba.»

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing