5. veebruar 1998 kell 22:00

Eesti Kaugotsingut soovivad Kilk ja Luik

«Vähemalt turvaringkondades on ammu teada, et Kaugotsingut tahame osta meie,» ütles erastamisagentuuri ja Eesti Telekomiga läbirääkimisi pidava ASi Pindi Invest juhatuse esimees Rein Kilk. «Väärinfo tõttu on erastamisagentuuriski hakatud küsima, et kes meie taga on, kas MetroMedia või hoopis Telia. Kummagagi pole meil aga vähimaidki kontakte olnud,» märkis ta.

Pindi grupiga koostööd tegev EE Investeeringute üks omanikke Hans H. Luik kinnitas eile õhtul BNSile, et esitas investeerimisfirma kaudu pakkumuse Kaugotsingu erastamiseks.

Kilk avaldas lootust, et ostuläbirääkimised õnnestub lõpule viia juba tulevaks nädalaks. «Hind ülemäära kõrge ei ole,» kinnitas ta, soostumata numbreid nimetama. Kaugotsingu aktsiate nimiväärtus on 1,15 mln krooni.

MetroMedia nimi kerkis Kaugotsingu võimaliku erastajana esile, kui Eesti Telekom ja erastamisagentuur keeldusid avalikustamast ainsa pakkumuse teinud firmat, MetroMedia Balti piirkonna tehnikadirektor Mart Nielsen aga kinnitas pakkumuse tegemist Kaugotsingu ostuks.

Äripäev kirjutas 29. jaanuaril MetroMedia võimalikust pakkumusest. Pärast seda laekus toimetusse faks, milles MetroMedia Balti regiooni direktor Yuriiy Porytko ei lükanud ümber pakkumuse esitamist.

Rootsi riikliku kontserni Telia AB asepresident Mart Nurk on teatanud, et Telia on huvitatud Kaugotsingu ostmisest, kui käimasolevad läbirääkimised peaksid nurjuma ja tuleb uus konkurss.

Rein Kilk ütles, et Pindi grupi äriidee näeb ette piiparite kasutamist eeskätt turvasüsteemides. Valvekoondise erastamiseks pakkumise teinud Pindi turvafirma Skorpion on juba Tallinnas Kaugotsingu võrku ühendatud. Piiparside baasil on võimalik välja ehitada ühtne üle-eestiline raadiovõrk, lausus Kilk.

Ka Luige sõnul on piiparside turvaturul perspektiivne.

Kilgi sõnul on Pindi grupil koostöös Ekspress Hotline'iga kavas edasi arendada ka infoedastust piiparitele. «Tahame tõsta selle kommunikatsiooni uuele tasemele,» ütles Kilk. «Traditsioonilise piiparsidega tegeleme siiski kõige vähem, sest Eestis see nagunii jalgu alla ei saa.»

Hetkel kuum