12. veebruar 1998 kell 22:00

Silvese haigus lükkas kohtuistungi edasi

Erastamisagentuuri õigusosakonna jurist Liivia Hirv ütles, et see oli teine kord, kui kohtuistung Silvese kohtusse ilmumata jäämise tõttu edasi lükati. Seekord ei tulnud Silves kohtusse kaks nädalat tagasi olnud infarkti tõttu, esimese kohtuistungi kutset ei saanud aga Silves kätte, rääkis Hirv.

Silvese soovis ennast ise kohtus kaitsta, mitte oma esindaja kaudu, mistõttu lükkus protsess edasi 13. maile.

Möödunud aasta augustis andis erastamisagentuur kohtusse hagi sooviga tunnistada Silvese poolt enampakkumisel ostetud Hõreda mõisakompleksi varade müügileping lõppenuks, sest pärast esimest sissemakset pole Silves järelmaksu tasunud.

Samuti pole erastamisagentuur saanud Hirve sõnul sõlmida varade üleandmise akti, sest Silves pole selleks välja ilmunud.

Enne hagi esitamist teavitas erastamisagentuur sellest Silvest 11. märtsil saadetud kirjaga. «Kui ta oleks pärast seda kõik oma kohustused ära maksnud, oleks agentuuril olnud võimalus hagist loobuda,» märkis Hirv. Ta lisas, et Silves sai kindlasti kirja kätte, sest pärast seda helistas ta agentuuri ja lubas maksed sooritada.

Tiiu Silves ütles, et varade ülemineku akti koostamiseks käis ta neli korda erastamisagentuuris, kuid iga kord öeldi, et ametnik on kas puhkusel või haige.

Vaatamata sellele on tööd mõisas juba alustatud. «Ma plaanisin mõisa täpselt endisel viisil restaureerida ja sinna peale oma kodu ka hotelli rajada,» ütles Silves.

Valminud on ehituse projektid, korraldatud on maaparanduse ja restaureerimise konkurss, mis on Silvese sõnul sadu tuhandeid maksma läinud. «Ainuüksi pargi puhastamine läks mul maksma 150 000 krooni,» väitis ta.

Järelmaksu tasumine lõppes aga puhtast trotsist, kui muinsuskaitse esindaja käskis mõisa katuse ära parandada ilma sealjuures mädanenud aampalke puutumata, samal ajal kui ka omandiõigus polnud veel üle läinud, rääkis Silves. «Otsustasin, et ma ei liiguta siin enam kriipsugi enne, kui erastamisagentuur lahendab selle küsimuse ära ja annab kõik vara mulle korralikult üle,» lausus Silves, «ja seda pole tänase päevani tehtud.»

Hõreda mõisakompleksi varad Raplamaal Juuru vallas ostis Silves 740 000 kroonise alghinnaga, sellest on tasutud esimene sissemakse 148 000 krooni. Silves ostis samal oksjonil ka Hõreda viinaköögi varad.

Hetkel kuum