25. veebruar 1998 kell 22:00

Sada miljonit reisisadama laiendamisse

Selle aasta ühe ihaldusväärseima ja keerukaima ehitusobjekti peatöövõtja konkurss toimus aasta alguses ja selle võitis OÜ Eesti Ehitus. Tallinna Sadam finantseerib 97,45 miljoni kroonist projekti Kitsingu sõnul suures osas omavahenditest.

Reisisadama laiendamise käigus lõhutakse ära naabruses asuva kaubasadama lainemurdja, mis segab suurte laevade liiklust, ja ehitatakse kaks kaubakaid ümber üheks 260meetriseks reisisadama kaiks. «Selle juures saavad randuda peaaegu kõik Läänemeres sõitvad reisilaevad,» ütles Kitsing.

Eesti Ehituse peadirektor Egon Mats ütles, et reisisadama projekt on oma mahult firma jaoks üks suuremaid sellel aastal, kuid samas hästi keerukas.

Mats rääkis, et reisisadama kai ehitus ei ole möödakäijale nii silmapaistev, kui näiteks mõne kesklinna büroohoone ehitus. Samas insenertehniliselt on reisisadam projekt tunduvalt keerulisem ning vastutus väga suur, lisas ta.

Peatöövõtu konkursil osalenud ASi EMV juhatuse esimees Alger Andruskevit?us sõnas, et kesklinna sadama projekt on väga karmide tingimustega -- laevaliiklust ei tohi ehituse käigus segada, territoorium, kus töötada, on väike ning tööde valmimise tähtaeg karm. Küsimusele, kas ta kahetseb, et sellest objektist ilma jäi, vastas Andruskevit?us, et ehkki loomulikult on veidi kahju, ei kasva see kahjutunne üle masenduseks.

Aasta lõpuks peaks uus osa kesklinna reisisadamast reisijate veoks valmis olema ja esimesed laevad väljuvalt kailt järgmise aasta alguses.

Aare Kitsingu sõnul on reisilaevade liikluse maht olulisel määral kasvanud ja kui laevafirmad soovivad oma laevu parimal ajal kesklinna sadamasse tuua, ei mahu laevad korraga sinna ära. «Praegugi käib kaks laeva Muugale, kuid see pole reisilaevade jaoks päris õige koht, nad peaksid ikka kesklinna tulema,» arutles ta.

Küsimusele, kas reisisadama laienemine tähendab, et kaubasadam kesklinnast kaob, vastas Kitsing, et kaubasadamat kesklinnast täiesti välja ei viida. «Kesklinna jääb kaubasadamat veel küll ja küll,» sõnas ta.

Hetkel kuum