Ärimeestel on kasulik presidendiga koos reisida

05. märts 1998, 00:00

Suudetakse paremini ära kasutada asjaolu, et president avab uksi, mis muidu ei pruugi avaneda, märkis Tamsar.

Konkreetseid lepingud Tamsari sõnul Londonis ei allkirjastatud. «Kohtuti loodetavasti tulevaste koostööpartneritega,» ütles ta.

Välisinvesteeringute agentuur korraldas Londonis majandusseminari, ütles Eesti investeeringute ja kaubanduse arenduse sihtasutuse juhatuse esimehe Jüri Sakkeus. Seminari motoks kujunes tõdemus, et kui 80 aastat tagasi vajas Eesti sõjalist tuge, siis nüüd on tugevaks toetuseks olnud välisinvesteeringud ja kaubanduse arendus.

Eesti ja Suurbritannia suhted ei hakka Sakkeuse sõnul nullist peale, kaubandus ja välisinvesteeringud kasvavad kiiresti. Näiteks tõi Sakkeus kütusekontserni Shell, kes ostis hiljuti kütusefirma EK. Hoogsalt laiendavad Sakkeuse sõnul Eestis oma tegevust ka Briti puidufirmad.

Sakkeus ütles, et seminaril olid kohal Eestis tegutsevad ettevõtted ja Londonis baseeruvad suurte korporatsioonide esindajad ning suuremate finantsinstitutsioonide esindajad. Ta lisas, et välisinvesteeringute agentuuril on oma esindaja Londonis ning kutsutud osalejad olid valitud nii, et tegemist oli potentsiaalsete Eestisse investeerijatega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing