Banaanikõver on jõudmas kevadisse lohku

11. märts 1998, 00:00

Infoühiskonda minek käib aastast aastasse ikka sellesama kõvera järgi -- arvutitoodangu vähenemine pärast aastavahetust kestab kevadeni, siis algab väike tõus ja pärast loiu suve möödumist toimub suur hüpe ülespoole. See nn banaanikõver jätkub ka sel aastal.

Kuid ette rutates võib öelda, et märtsi esimestel nädalatel on hakanud arvutitootmine juba tasapisi suurenema.

Välismaiste arvutitootjate hinnaalandus on mõne importarvutite edasimüüja arvates märtsis ka Eesti turul tundaandev, sest esimeste märtsinädalatega on uus arvutiostubuum sooduskampaaniate toel alanud.

Veebruari kehvema tulemuse võib ajada loomulikult ka pikkade pühade ja lühikese kuu kaela, millal suuremaid tellimusi oli vähevõitu ja riigiasutused kui suurtellijad võib-olla rohkem pidupäevaga tegelesid.

Tootmises olevate arvutite konfiguratsiooni hakkab aga märts ja saabuv kevad aina rohkem Pentium II protsessorini suunama. Nende protsessoritega arvuteid hakati veebruaris võrreldes tavaliseks saanud MMX-laiendiga Pentiumidega tunduvalt rohkem ostma.

Tulevikule orienteeritud tootjad on multimeedialaiendusega Pentium MMXi tasapisi hakanud teisejärguliseks pidama ja on keskendunud uuele protsessorite põlvkonnale, mida enam MMXidega varustatud arvutitele uuendusena peale panna ei saa, ilma et peaks kogu emaplaadi välja vahetama.

Microlinki ja Astrodata toodang vähenes kummalgi paari-kolmesaja arvuti võrra. Võrreldes 1997. aastaga on see ikkagi päris edukas kuu, sest siis toodeti võrreldes jaanuariga neis kahes ettevõttes arvuteid peaaegu poole vähem.

Seega banaanikõvera lohk näib sel aastal väiksem olevat ja odavnevad tavakasutaja arvutid võivad üsna kiiresti enne suvist loidu perioodi languse peatada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing