Tennisetähest pankuri kaaslaseks ja miljonäriks

20. märts 1998, 00:00

Märtsikuise Hansapanga aktsionäride nimekirja kohaselt on Helen Laupal 50 000 panga aktsiat, mille väärtus on praegu 6,05 miljonit krooni.

«Ma arvan, et ei pea sellele vastama,» kostab Laupa küsimusele, kas tegemist on väärilise kingitusega Hannes Tamjärvelt.

Tamjärv väidab, et tegemist ei ole kingitusega. «Selliseid kingitusi ei tehta ja kui tehakse, peidetakse need oskuslikult ära,» ütleb ta.

Tamjärv tunnistab, et see tehing on seotud nende tutvusega ja tema andis nõu, kuidas Eesti turule kasulikult investeerida.

Küsimusele, kas Helen investeeris börsile enda raha, ei soostu Tamjärv vastama. «Ma ei arva, et see oleks asi, mida tuleb avalikustada,» sõnab ta.

Viimase kolme aasta jooksul on Laupa teeninud tenniseliidu andmetel turniirivõitudena vaid mõned tuhanded kroonid.

Eelmisel aastal sai Laupa Tamjärvelt hõbedase Audi A6, mille hind on umbes 400 000 krooni. Mõlemad on kinnitanud, et see oli sponsorabi tennisistile. Miljonit ei kingita

Vastupidiselt levinud arvamusele ei ole miljonitesse kroonidesse ulatuvad kingitused oma südamedaamile ka pankurite ringkonnas igapäevased.

«Kingitakse autosid, aga enam siiski midagi naiselikku, näiteks kosmeetikafirmasid,» ütleb üks pankur.

Naljaga pooleks hindavad teised pankurid 50 000 aktsia kinkimist kui võimalikku abieluettepanekut, kuid kindlasti mõistlikku rahapaigutust teise inimese tuleviku heaks.

Hannese jaoks ei ole ilmselt suurt vahet, kas osta endale mingi asi või kinkida see ära, sest raha ei ole talle kõige olulisem, kõlab üksmeelne arvamus.

Tallinna Panga endine nõukogu esimees Guido Sammelselg peab sellises hinnaklassis kingitust piisavaks, et kindlustada endale olulise inimese tulevik ja normaalne äraelamine.

See annab kindlustunde, et sulle kalli inimese tulevik on kindlustatud ka siis, kui sinuga peaks midagi juhtuma, räägib Sammelselg.

Aktsiaomanikuks sai Laupa pärast sügisest börsikriisi ja võimalike hinnamuutuste pärast ta pead ei murra.

«Mind see börsikriis absoluutselt ära ei hirmutanud ja ma ei süvene sellesse nii palju, et mõtleksin päevast päeva selle peale, mis juhtuda võib,» ütleb kõrgemas kommertskoolis õppiv neiu.

Börsimängudest Laupa huvitatud ei ole ja lisaks kohaliku turu liideraktsiale Hansapangale teiste ettevõtetega ta kätt ei proovi. Turul spekuleerimisest ta ei huvitu ja oma investeeringut hindab ta strateegilisemat laadi ettevõtmiseks.

«Ma arvan, et minu jaoks on see pikaajaline investeering,» kinnitab ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing