23. märts 1998 kell 22:00

Ülikooli kliinikumi juhiks valiti Jaanus Pikani

«Pikani kui väljastpoolt Tartut tulija suudab ehk jõulisemalt kliinikumi edasi arendada,» põhjendas sotsiaalminister Tiiu Aro Pikani valimist ja lisas, et kõik kolm kandidaati olid võrdselt võimekad. Kliinikumi juhatuse esimeest valisid lisaks Tiiu Arole Tartu ülikooli rektor Peeter Tulviste ja Tartu linnapea Roman Mugur.

Pikani ütles pärast valimisi, et tema arvates on kliinikumi juhi koht üks võtmekohti Eesti tervishoius. «Olen saanud ettevalmistuse, millist pole paljudel Eesti meditsiinijuhtidel. Tahan oma teadmistele rakendust leida,» märkis Pikani, kel on kopsuarsti kvalifikatsioon.

Pikani esmane ülesanne on sihtasutuse töö käivitamine, ettepanekute tegemine juhatuse moodustamiseks ning kliinikumi varade ja lepingute ülevõtmine.

Pikani sõnul pole temaga veel juttu tehtud palgatingimustest ega tähtajast, mil ta peab asuma kliinikumi juhi kohale. Konkursi tingimuste kohaselt pakuti ülikooli kliinikumi juhi kuupalgaks vähemalt 25 000 krooni.

Pikani on lõpetanud Tartu ülikooli arstiteaduskonna ja õppinud ühe semestri Inglismaal Yorki ülikoolis tervishoiuökonoomikat. Ta on töötanud Eesti onkoloogiakeskuses kirurgi ja peaarstina ning sotsiaalministeeriumi kantslerina.

Kliinikumi juhi kohale oli 14 kandidaati. Eilsele lõppvestlusele komisjoniga pääsesid peale Pikani Põlva ravimifirma ASi Nycomed Sefa müügi- ja turundusosakonna juhataja Rein Kermes ja TÜ kliinikumi ühendlabori juhataja Urmas Siigur.

Hetkel kuum