8. aprill 1998 kell 22:00

Tallinna börsi uus tegevjuht selgub avalikul konkursil

Kolm aastat tagasi korraldatud avaliku konkursi tulemused annavad kindlust, et see on parim võimalus leida uus juht tema võimekusest, kogemustest ja oskustest lähtuvalt, märkis Lukk.

Lukk kinnitas, et praegu pole ühtegi kindlat kandidaati juunis Eesti Panga asepresidendi kohale suunduva börsi senise tegevjuhi Helo Meigase kohale.

Meigase laiemaks vastutusalaks saab Eesti Pangas finantssektori stabiilsuse tagamine ja ta hakkab kureerima finantsjärelevalvelist tegevust ning keskpanga arveldus- ja maksesüsteeme puudutavaid küsimusi.

Arveldus- ja maksesüsteemide arendamisega tegeles keskpangas varem asepresident Heldur Meerits, kes suundus aasta algul keskpangast Hoiu- ja Hansapanga liitumiskõnelusi juhtima.

Meigas ütles, et üheks oluliseks töövaldkonnaks saab ühtse rahandussektori järelevalve organisatsiooni loomine. Eesti Pangas moodustatava töögrupi ülesanne on hinnata sellise ühinemise plusse ja miinuseid ning vajalikke seadusandlikke muudatusi. Meigas lisas, et järelevalveid ei ole mõtet ühendada seni, kuni puudub seadusandlik baas. Põhiliseks takistuseks hindas Meigas korraliku tugeva väärtpaberiseaduse puudumist.

Hetkel kuum