12. aprill 1998 kell 22:00

Mersuostubuum Viljandis

Möödunud aasta kevadel sai Viljandi firma Belest Mercedes-Benz tüüpi autosid Eestisse toova ASi Silberauto müügidiileriks. Mullu õnnestus Viljandis müüa poolsada autot, millest osa oli pruugituid.

«Meie mullune automüügikäive oli 12 mln krooni, aga tänavu oleme kolme kuuga müünud juba rohkem kui 20 miljoni krooni eest MB autosid,» ütles ASi Belest MB müügijuht Priit Vahtramäe. Tema sõnul tuntakse enim huvi veokite, kaubikute ja väikebusside vastu, aga müüdud on juba ka mõned kurvasilmsed.

«Viljandi esimese kurbade silmadega mersu ostis ASi Vilma ja leivaliidu juhatuse esimees Arnold Kimber,» ütles ASi Belest juhatuse esimees Rein Alliksaar. Tema sõnul tundus aasta tagasi uskumatu, et keegi üldse Viljandis MB tüüpi autosid osta suudab, aga tänaseks on asi nii kaugele edenenud, et kohapeal on plaanis luua ka MB autoteenindus.

Tänu Eesti rahvusvaheliste autovedajate assotsiatsiooni mullusele suurtehingule on MB tänavu esimese kolme kuuga enimmüüdud tarbeauto Eestis. Tänavu on siin ostetud 71 MB sõiduautot, 129 veokit, 70 kaubikut ja väikebussi.

Märkimisväärne osa möödunud sügisel assotsiatsiooni liikmete tellitud MB veokitest on aastalõpu rahakriisi tõttu Eestisse saabunud alles tänavu ja kuuldavasti pakuvad liisingufirmad esimesi mulluses eufoorias soetatud MB veokeid kasutajafirmade makseraskuste tõttu juba müüa.

«Eestis on veofirmasid palju ja konkurents nende vahel tihe, samas on pidevalt probleeme koormatellimuste saamisega, kuid liisingu abil ostetud kallis veok peab kogu aeg töötama, et oma ostuhinda tagasi teenida,» põhjendas Alliksaar mõne uusi MB veokeid soetanud veofirma makseraskustesse sattumist.

Mercedes-Benzi esindaja Eestis ASi Silberauto vahendusel müüb MB autosid kümme diilerit Saaremaast kuni Valgani. Lähiajal avab uksed Mercedes-Benzi müügiesindus Tartus.

Hetkel kuum