22. aprill 1998 kell 22:00

Turul tekkis väike paanika

Kindel liikumine allapoole jätkus Tallinna börsil ka eile. Mitmepäevaseks veninud langusperiood põhjustas maaklerite sõnul eile keskpäeval esimese väikese paanikapuhangu. ÄP indeks langes päevaga 3,2%, 708,01 punktile.

Börsi ja vabaturu käive oli üle keskmise suur -- 134,3 mln kr. Elav kauplemine näitab, et kauplemishuvi on praegustel tasemetel taastunud ja see annab lootust mõningasele tõusule järgnevatel päevadel. Stabiliseerumist oli märgata tegelikult juba eile pärastlõnal.

Nii käibelt kui tehingute arvult enimkaubeldud oli eile Hansapanga aktsia, millega registreeriti 229 tehingut kogukäibega 44,78 mln kr. Elavas kauplemises langes Hansapanga aktsia hind ligi 5% ja lõpetas börsi sulgemisel 107,5 kr tasemel. Sel tasemel tekkis ka juba märgatav ostuhuvi ja langus peatus.

Tänane suurim ootus puudutab kindlasti Ühispanka ja Tallinna Panka, kes eile kirjutasid alla ühinemislepingule. Kui turul vähegi ostuhuvilist raha leidub, võib arvata, et ühinemisteade kutsub panuseid tegema. Ettevaatlikkusele manitseb siiski asjaolu, et positiivsed uudised pole erilist mõju viimasel ajal omanud.

Hetkel kuum