Suuraktsionär võib nurjata EMV ja Merko Ehituse ühinemise

24. aprill 1998, 00:00

Handelsbanken Aktorise teisipäeval müüdud 474 000 EMV aktsiat omandas fond Briti investeerimisfirma kaudu, keda Eestis esindas advokaat Andres Aavik.

Baltic Republics Fundi nõustava ja esindava Hansa Investmentsi tegevdirektor Piret Raudsepp ütles eile, et lisaaktsiate omandamises mängis oma osa plaanitav kahe ehitusfirma ühinemine. Ta lisas, et veerand aktsiakapitalist peaks olema piisav, et praegustel tingimustel firmasid ei liideta.

Raudsepp märkis, et EMV potentsiaali arvestades ei olnud aktsiate eest makstud hind, 55 krooni tükist, liiga kõrge.

Sisuliselt oleks tegemist Merko Ehituse poolse EMV ülevõtmisega, mitte ühinemisega, ütles Raudsepp.

Tänaseks ametist lahkunud Handelsbanken Aktorise juhatuse esimees Ruth Laatre ütles BNSile, et aktsiaid osta soovija kinnitas oma poolehoidu kahe firma ühinemisele ja neil ei olnud kahtlusi, et tehingu taga võiks olla Baltic Investment Fund.

Praegustel tingimustel jääks EMV osaks ühinevas ehitusfirmas 43% ja Merkole 57% aktsiakapitalist.

Merko Ehituse nõukogu esimees Toomas Annus kinnitas, et praegune suhe ei muutu mitte mingil juhul Merko Ehituse kahjuks, pigem jääb ühinemine ära.

Tõenäosus, et EMV aktsionärid 30. aprilli üldkoosolekul ühinemisplaanid maha laidavad, on Annuse sõnul väike. «Suuremad aktsionärid ja need väikeaktsionärid, kes firma käekäigu vastu huvi tunnevad, on ühinemisega nõus,» arvas ta. Ebakindlad võivad tema hinnangul praegu olla väikeaktsionärid.

Raudsepp omakorda kinnitas, et praegustel tingimustel ehitusfirmade ühinemist ei toimu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing