USAs järsk korrektsioon

29. aprill 1998, 00:00

Riia börsil toimus teisipäeval tagasihoidlik tõus. Kauplemine oli viimaste nädalatega võrreldes aktiivne ning maaklerite meeleolu paranes. Kõige enam kaubeldi Olainfarmi aktsiatega, kuid ka kõik kolm panka nägid normaalset käivet. Samas pole oluliselt muutunud poliitiline situatsioon, peaminister Krastsi ootab usaldushääletus ning poliitiline ebastabiilsus seega jätkub. Tugevalt langenud turg võib küll sellest hoolimata pisut tõusta, kuid tasemevahetusest on veel vara rääkida.

Leedu börsil kurtsid maaklerid välisinvestorite järsu kadumise üle. Süü selles langeb muidugi lääne turgude järsule kukkumisele eelmisel nädalal. Liiderpankade hinnad kaotasid suurtest tegijatest enim, ilmselt on osa investoreid muutunud pessimistlikuks pankade liitumisperspektiivide suhtes. Ka Roki?kis langes, ent maaklerid on aktsia tõusupotentsiaali suhtes seni positiivselt meelestatud.

Jeltsini kauaoodatud teadaanne uue valitsuse koosseisust tuli alles pärast kauplemise lõppu RTS-süsteemis ning seetõttu jätkasid aktsiate hinnad vaikset langust. Ka käive jäi viimaste päevadega võrreldes napimaks. Ilmselt on mõnigi välisinvestor globaalse languse taustal oma paigutusi ümber hindamas ning see tähendab Vene turu jaoks vähem raha. Ülejäänud turuga võrreldes enam kõikus ÜES, sest eile õhtul kogunes juhatus ning valis uut esimeest.

USA Föderaalreservi vihjed, nagu võiks intressimäärad 31. märtsil tõusta, viisid kõik väärtpaberiturud järsult langusele. Võlakirjaturul kerkisid tulumäärad ning see andis aktsiate langusele veelgi hoogu. Suuremate kaotajate hulgas olid tehnoloogiaaktsiad (Nasdaq langes 2,6%) ning finantssektor. Mõned analüütikud väitsid aga, et tegu oli vaid Greenspani tavapäraselt osava «verbaalse interventsiooniga», mille eesmärgiks oli intresside tõus ilma Fedi poliitikat muutmata ning turu järsu languse ainsaks põhjuseks oli tegelik tugev ülehinnatus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing