7. mai 1998 kell 22:00

Tiit Arge sai Maapanga juhatuse liikmeks

«Järgmise loo nimi, mis tuleb korda teha, on Maapank,» kommenteeris Tiit Arge, kes on varem aidanud lahendada Tallinna vineeri- ja mööblivabriku erastanud ASi Marlekor ja Nordika Kindlustuse eelkäija kindlustusseltsi Eesti Aeromet finantsprobleeme.

Maapangas tuleb lahendada kõik need probleemid, millele ajakirjandus on tähelepanu juhtinud, lausus Arge. «Plaan on Maapank aasta lõpuks kasumisse viia,» lisas ta.

Arge sõnul saab Maapanga uuest juhatusest ja juhatuse liikmete ülesannetest rääkida kuu aja pärast. Maapanga juhatusest astus eile tagasi senine administratiivdivisjoni juht Illar Kaasik, finantsdivisjoni juht Margus Talsi oli lahkunud juba kuu tagasi. Aktsionäride üldkoosoleku eelsest juhatusest jätkavad täna peale Arvo Sarapuu veel Margo Tomingas ja Erkki Veismann.

Maapanga nõukogu esimees jäi valimata ka eile, sest Euroopa rekonstruktsiooni- ja arengupank EBRD teatas Londonist, et ei pea otstarbekaks oma siinse esindaja Andre Küüsveki kandideerimist sellele kohale.

«Nõukogu esimees peaks olema kohalik, mul on Kesk- ja Ida-Euroopas peale Maapanga veel paarkümmend panka,» on Küüsvek kommenteerinud ettepanekut asuda Maapanga nõukogu esimehe kohale.

Maapanga nõukogu otsustas eile 60 miljoni kroonise suunatud aktsiaemissiooni korraldamise. Juhatus peab kuu jooksul koostama plaani, millal, kellele ja kui palju aktsiaid märkimiseks väljastada, lausus Arge.

Nädala algul pärast 50 mln kroonist aktsiaemissiooni on Maapanga suurim aktsionär Nordika Kindlustus, kellele kuulub kolmandik Maapanga aktsiaid. Üle 10% osalusega on Maapangas veel kolm investorit -- Baltic Fund Investments Eesti, Neinar Seli firma Rondam ja EBRD. Maapanga aktsiakapital on 125 mln krooni.

Hetkel kuum