25. mai 1998 kell 22:00

Tõrva linnavalitsus rikkus seadust

Revisjonikomisjon andis akti pühapäeva õhtul linnavolikogu esimehele, Tõrva gümnaasiumi direktorile Ivar Hanverele üle.

Linnavalitsus on rikkunud linna- ja vallaeelarve seadust, ütles Tõrva linnavolikogu revisjonikomisjoni liige, Otepää abilinnapea Riho Karu.

«Raha on siiski kasutatud linna huvides,» kommenteeris Ivar Hanvere. Tema sõnul on põhiosa, umbes 850 000 krooni, kasutatud Vanamõisa järve ranna korrastamiseks.

«Linnapea on raha kasutamise üle ainuisikuliselt otsustanud,» rääkis Hanvere. «Olen veendunud, et kui taotlus oleks tulnud volikogule, poleks volikogu olnud vastu eraldada raha ranna korrastamiseks.»

Tõrva linnapea Edgar Umblia on varem Äripäevale väitnud, et Vanamõisa järve korrastamisega läks eelmise aasta kevadel kiireks. «Oli kaks võimalust, kas teha midagi või mitte teha,» seletas Umblia. «Samuti vajasime ranna korrastamiseks spetsiaalfirmat.»

Hanvere sõnul arutab Tõrva linnavolikogu täna eelmise aasta tulemusi. «Tõenäoliselt linnapea kallale volikogu ei kipu, sest oma taskusse pole Umblia raha pannud.»

Hanvere pidas tõenäoliseks, et volikogu nõustub mitme revisjonikomisjoni aktis välja toodud punktiga. «Linn peab rohkem tegelema ökonoomikaga ja rangemalt kontrollima eelarve täitmist,» loetles Hanvere.

Riho Karu ei välistanud, et komisjoni kaks ülejäänud liiget võivad koostada veel ühe akti, mis puudutab linna raha kulutamist aastatel 1992--1996.

«Mina olen varasemate aastate uurimise vastu,» ütles opositsioonileeri kuuluv Karu. «Ma olen valitud volikokku 1996. aastal ja ma ei pea ära tegema eelmise volikogu ja eelmise revisjonikomisjoni tööd.»

Tõrva linnavolikogu revisjonikomisjon leidis oma esimeses aktis selle aasta aprilli keskel, et linnapea Edgar Umblia on erafirmale linnakassast 300 000 krooni suurust ettemakset tehes rikkunud linna- ja vallaeelarve seadust.

Hetkel kuum