26. mai 1998 kell 22:00

Hoiupank püüab Baltat

Läti aktsiad liikusid ka teisipäeval allapoole. Ainsana pakkus pisut silmarõõmu Balta aktsia, mis suhteliselt väikese käibe juures liikus 3,55 latilt 4,08 latile. Tõusu põhjuseks oli uudis, et Eesti Hoiupank on suurendanud oma osalust seltsis üle 11%. Ilmselt oligi Hoiupank Balta mõne päeva taguse suurkäibe taga. Arvestades aktsia tavalist vähest likviidsust ning seda, et Hoiupanga plaanid kindlustusseltsi suhtes pole selged, tasuks enneaegsetest järeldustest siiski hoiduda. Laiemas plaanis jätkub müügisurve mõnedele aktsiatele, kuna aga suurem osa aktsiatest on vähemalt maaklerite arvates saavutamas oma põhja, siis hinnad oluliselt langeda ei tohiks. Paraku räägiti sama juttu ka siis, kui RICI veel ülalpool 600 punkti liikus

Nädala algul Leedu börsil tekkinud positiivne meeleolu haihtus eile suitsuna, kui Hermise loodetud tõusust asja ei saanud ning aktsia hind taas alla lendas. Maaklerite sõnul ilmutab turg küll stabiliseerumise märke, kuid välisinvestorite puudus ei luba arvestatavat tõusu. Likviidsuse ja läbipaistvuse parandamiseks muudab Leedu börs kauplemisnimekirjade struktuuri. Praegune ligi 700 aktsiat hõlmav ning A, B jne nimekirjadeks jagunev lisanimekiri kärbitakse vaid 58 aktsiale. Börs loodab selle tulemusena investoreid juurde meelitada ja käivet tõsta, ehkki ettevõtmisele kipub Krõlovi kvarteti maik külge jääma.

Vene RTS-süsteem avanes teisipäeval koguni 4,5% madalamal esmaspäevasest sulgemisest. Põhiliselt olid selle taga esmaspäevasest paanikast kohkunud Vene investorid. Päeva peale ilmus turule siiski ka välismaalasi ning maaklerite unistusi täites asusid nad turgu toetama. Õhtuks oli indeksi päevane langus veel vaid 1,9% ning see annab mõningast lootust, et suurte kukkumiste aeg on selleks korraks jälle möödas.

USA aktsiaturud olid esmaspäeval suletud.

Hetkel kuum