Paberipurustajad

04. juuni 1998, 00:00

Miks?
Paberipurustajat kasutatakse dokumentide kiireks purustamiseks väikesteks tükkideks. Liigsete väljaminekute vältimiseks tuleb enne ostu kindlaks teha, kui suur on masina eeldatav koormus ja milline on salastatuse aste.

Tükid
Mida tähtsam on paberil olev info, seda väiksemaks tuleb purustatavad dokumendid teha. Turvalisuse järgi jagatakse purustajad viide klassi. Alates kolmandast klassist lõigatakse paberid katki nii pikuti kui risti. Väikseim paberihundist väljuv paberitükk on mõõtmetega alla kümne ruutmillimeetri.

Klambrid
Suurem osa paberipurustajatest on võimelised purustama ka läbi paberi löödud pisikesi klambreid. Seevastu traadist kõveraks keeratud kirjaklambrid tuleb üldjuhul enne paberi purustamist ära võtta, sest need kipuvad kahjustama lõiketerasid.

Diskid
Suurema võimsusega, mitusada lehte korraga haaravad paberihundid saavad hakkama ka arvutidiskettide purustamisega. Nende masinate salastatuse aste ei ole aga eriti kõrge. Enne võimsa paberipurustaja ostmist veenduge, kas firmas suudetakse masinat piisavalt koormata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing