3. juuni 1998 kell 22:00

Paberipurustajad

Miks?

Paberipurustajat kasutatakse dokumentide kiireks purustamiseks väikesteks tükkideks. Liigsete väljaminekute vältimiseks tuleb enne ostu kindlaks teha, kui suur on masina eeldatav koormus ja milline on salastatuse aste.

Tükid

Mida tähtsam on paberil olev info, seda väiksemaks tuleb purustatavad dokumendid teha. Turvalisuse järgi jagatakse purustajad viide klassi. Alates kolmandast klassist lõigatakse paberid katki nii pikuti kui risti. Väikseim paberihundist väljuv paberitükk on mõõtmetega alla kümne ruutmillimeetri.

Klambrid

Suurem osa paberipurustajatest on võimelised purustama ka läbi paberi löödud pisikesi klambreid. Seevastu traadist kõveraks keeratud kirjaklambrid tuleb üldjuhul enne paberi purustamist ära võtta, sest need kipuvad kahjustama lõiketerasid.

Diskid

Suurema võimsusega, mitusada lehte korraga haaravad paberihundid saavad hakkama ka arvutidiskettide purustamisega. Nende masinate salastatuse aste ei ole aga eriti kõrge. Enne võimsa paberipurustaja ostmist veenduge, kas firmas suudetakse masinat piisavalt koormata.

Hetkel kuum