7. juuni 1998 kell 22:00

Eesti Gaas on müümisel

Lepingu tekstid peaksid olema praeguseks hetkeks nii kooskõlastatud, et mingeid takistusi lepingu sõlmimisel ei tohiks enam olla, ütles Saar. Ta lisas, et ilmselt kulub pärast lepingu allkirjastamist veel mõni kuu, kuni Ruhrgas ja Gazprom aktsiad lõplikult omandavad.

Riigiaktsiate müügiga tegeleva erastamisagentuuri peadirektor Väino Sarnet märkis, et Ruhrgasiga on lepingutekstid mõlemapoolselt sedavõrd kooskõlastatud, et need võib sel nädalal allkirjastada.

Gazpromiga läheb tema sõnul veel aega, nendepoolset kooskõlastust veel pole. «Gazprom on ikka nii suur ettevõte, et läheb kuid, enne kui asi juhtidelt kooskõlastuse saab,» märkis Sarnet. Kokkulepe näeb ette, et oktoobriks peavad Eesti Gaasi suuraktsionärid olema lepingu sõlminud ja raha aktsiate eest tasunud, lisas ta.

Riik müüb varasema kokkuleppe järgi aktsiad hinnaga 12 250 krooni 1000kroonise nominaaliga aktsia kohta. Pärast tehingut jääb riigi kätte veel 10% aktsiapakist.

Gazpromi osaluseks Eesti Gaasis on pärast aktsiamüüki 41%, Ruhrgasile jääb aktsiapakist 22%. Väikeaktsionäridele kuulub 27% Eesti Gaasi aktsiatest.

Ülejäänud 10% aktsiaid müüb riik ilmselt Soome kontsernile Neste. Nestet pooldavad mõlemad suuraktsionärid.

Hetkel kuum