Forekspank püstitas börsirekordi

13. juuli 1998, 00:00

Handelsbanken Aktorise aktsiaturgude juhataja Janek Moik lausus, et Uebersee pangal ei jää Forekspanga sel kuul toimuva aktsiaemissiooni korraldajana muud üle, kui hoida aktsia hind kuni emissioonini kõrgel. Mandaatlepingu kohaselt korraldab Uebersee pank Forekspanga aktsiakapitali laiendamise 1,5 miljoni aktsia võrra ja leiab pangale strateegilise partneri.

Forekspanga juhatuse esimees Ivar Lukk on varem öelnud, et ta ei pea tõenäoliseks aktsiate kontrollpaki omandamist Uebersee panga poolt. Tema väitel pole Uebersee pank huvitatud kommertspangandusega tegelemisest.

Forekspanga aktsia hind kallines reedel börsil 9,5 krooni 34,5 kroonini. Aktsiatega päeva jooksul tehtud tehingute käive oli 4,56 miljonit krooni.

Tallinna Panga maakler Rein Rätsep ütles, et Eesti väärtpaberiturg on väga õhuke ning hinnaliikumised ühele või teisele poole tekivad vastavalt müügi- või ostuorderitele väga kiiresti. Rätsepa sõnul on samuti üsna tõenäoline ostuhuvi Forekspanga aktsiate vastu Uebersee panga poolt.

Hansapanga maakler Charlie Viikberg lisas, et Forekspangal on põhiosa aktsiatest suurte investorite käes, mistõttu aktsia likviidsus on väike.

Uebersee panga klientide osatähtsus Forekspanga omanikeringis suureneb pidevalt ja juuli alguse seisuga kuulus neile ligi 30 protsenti Forekspanga aktsiatest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 18:46

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing