16. juuli 1998 kell 22:00

Amserv Kapital saab rahasüsti

Hansa Capitali juhatuse esimees Mart Tooming ütles, et praegu käivad läbirääkimised, kui suures mahus Amserv Kapitali toetatakse. «Arvatavasti jäävad summad mõne miljoni krooni piiresse kuus,» sõnas Tooming.

Toomingu kinnitusel on Amserv Kapital loonud kvaliteetse ja turvalise laenuportfelli, mistõttu Hansa Capital on otsustanud toetust anda.

Teiste, enne Hoiupanga Liisingu ostu Hansa Capitalile kuulunud liisingufirmade rahastamiseks käib kaks korda nädalas koos laenukomitee, sõnas Tooming.

«Tõsi, laenulimiidid kahanevad pidevalt, kuid täiesti ilma rahata ei jäta Hansa Kapital ühtegi tütarettevõtet,» lisas ta.

Amserv Kapitali juhataja Vallo Tonsiver ütles, et ettevõtte rahaline olukord pole niivõrd halb, et segaks liisinglepingute sõlmimist. Samas tunnistas ta, et liisingumaht on vähenenud rohkem kui poole võrra.

«Mais andsime laenu 5--6 miljoni krooni eest, juulis laename kindlasti üle kahe korra vähem,» lausus Tonsiver.

Amserv Kapital on üks väiksemaid Eesti liisingufirmasid, mille laenuportfell on veidi üle 100 miljoni krooni. Amserv Kapitali osanikud on võrdselt 50 protsendiga Hansa Capital ja Toyotasid müüv AS Amserv Grupp.

Hetkel kuum