16. juuli 1998 kell 22:00

Hansapank tegi suurtõusu

Neljapäevane kauplemissessioon Tallinnas oli taas kord põhiliselt Hansapanga pidu. Maaklerite sõnul tõi tugev huvi just Helsingis kaasa hinna tohutu, 17% tõusu. Väidetavalt tingis suure nõudluse üks suurinvestor. Ka teised pangad näitasid head minekut, samuti Norma.

Börsi kauplemiskäive oli viimati nii tugev juuni alguspäevadel, suurem osa käibest langes teadagi Hansapangale, kuid ka teiste aktsiatega kaubeldi üpris elavalt. Pangasektori indeks tõusis 11,76% 499,59 punktini ning tööstussektor 1,63% 47,45 punktini. Viimases olid põhilised teened Normal ja Harju Elektril, mõlemad näitasid ka head käivet. Suurimaks tõusjaks oli siiski väidetavalt majandusraskustes kardiogrammaktsia ASA Kindlustus enam kui 20 protsendiga.

Tänaseks ennustatakse aktsiate mõningast hinnalangust, kuna õhtune kauplemine Helsingi börsil tõi Hansapanga hinna Tallinna sulgemishinnast madalamale ning soomlaste suurem ostuhuvi näib olevat sellega põhiliselt rahuldatud. Sündmuste käik järgmisel nädalal sõltub paljus Vene riigiduuma viimasest istungist ning samuti Eesti investorite kasumivõtukihust.

Hetkel kuum