23. juuli 1998 kell 22:00

Internetis leiduva Soome reisiinfoga on lihtne puhkust planeerida

Mis viga oleks Soomes autoga ringi reisida, kui laptop-arvuti koos reisiseltskonnaga tagaistmel ning Internet iga minut käeulatuses!

Ei peaks isegi turismiinfopunkti otsima, sest Soome turismialast teavet tekib ekraanile meetrite kaupa nii soome, inglise, rootsi kui saksa keeles. Vali vaid keel ja täpsem piirkond!

Eestikeelset reisiinfot annab arvuti üsna vähe. Kel huvi, tasub sorida meie päevalehtede kodulehekülgedel, mille reisirubriikides kirjutatakse aeg-ajalt ka üle-lahe-naabritest.

Sisse tasub põigata reisijututuppa aadressil http://www2.mbp.ee/~ke/rjutt.html/, kus leiab praktilist teavet Helsingist ja haaravalt kirjutatud ülevaate legenditurismist Kesk-Soomes.

Turismiinfo otsing annab tulemuseks ka Soome saatkonna kodulehekeülje, kus on tõepoolest ka turismialane link, kuid selle all valitseb paraku tühjus.

Soome pealinna kohta teabe leidmine ei tohiks tekitada probleemi, sest peaaegu kõik Soome leheküljed viivad ka Helsingini, iseasi, et info hulk ja ajakohasus on kõikuv.

Kõige otstarbekam on siirduda aadressile http://www.hel.fi/, mis pakub rootsi-, saksa-, soome- ja ingliskeelset materjali. Sealt leiate sündmuste kalendri, kultuuriteemalise alajaotuse, põhjaliku linna kaardi, eraldi turismilingi, kust satub turismiinfopunktile, mis omakorda annab usaldusväärset teavet stiilis kuhu minna, mida teha. Helsingi koduleheküljelt leiate ka rongide ja busside sõiduplaani ning äriinformatsiooni.

Majutuskohtadest ju Soomes puudust pole, kuid probleemseks võib öömaja leidmine muutuda juhul, kui valite peatuspaigaks koha, kus parajasti toimub mõni suurüritus. Muidugi võib hotelli- või kämpingukoha kinni panna juba enne sõitu reisibüroo vahendusel, ent siis seote end reisil muutusi mitte soosiva ajakavaga.

Väga hea ülevaate Soome majutusvõimalustest saate aadressil http://www. hotelstravel.com/finland.html/. Leheküljelt leiate erinevas hinnaskaalas ööbimiskohti, saate tutvuda hotellide kirjeldustega ja paljude puhul isegi e-posti vahendusel broneerida koha või uurida vabade kohtade olemasolu. Alajaotused on maakondade kaupa, linnadest on eraldi esindatud Helsingi, Tampere ja Turu. Samas ei aita see lehekülg neid, kes otsib alla kolmetärnist majutust, kämpinguid või telkimisplatse.

Majutusteavet võib otsida ka aadressil http://www.gates96.com/cam/Europe/Finland/index.html?travel.html/, mis pakub Soomes hotelli leidmiseks kaheksa võimalust. Palju on hotellide tutvustusi, loomulikult ka otsebroneeringusüsteem.

Ingliskeelsetest lehekülgedest annab kõige praktilisemat reisiplaneerimis- ja toimetulekuõpetust virtuaalne ajakiri aadressil http://www.soon.org.uk/country/Finland.htm/. Sealt saab kümnetele linkidele, mis valgustavad paljusid eluvaldkondi.

Lakooniline, kuid informatiivne ja ülevaatlik on STN Soome reisijuhi kodulehekülg aadressil http://www.stn.fi/. Lühidalt ja praktiliselt esitab Soome kohta teavet tuntud headuses ka Lonely Planeti lehekülg http://www.lonelyplanet.com/dest/eur/fin.htm/.

Soome linnadest saab arvestatava ülevaate City Netist http://www.city. net/countries/Finland/. See hõlmab 17 linna, infot meelelahutuse ja ööbimise kohta.

Usaldusväärne ja põhjalik teave asub ka järgnevatel aadressidel:

http://www.travel.fi/int/http://www.finladtourism.com/http://www.mek.fi/

Hetkel kuum