28. juuli 1998 kell 22:00

Reitingutabeli tipus jääb kitsaks

Juunikuu reitingutabeli kõige silmatorkavamaks muutuseks on üle keskmise reitinguga tipp-pankade arvu järsk kahanemine. Peale kahe suure ei mahu tippu enam kedagi ning Hoiupanga ja Tallinna Panga kadumine järgmistes reitingutes ilmselt vaid kinnistab seda.

Kaks suurimat on oma tulemusi tublisti parandanud. Eeskätt on põhjus Maapangast üle jäänud turuosa jagamises, millest suured on saanud põhilise osa. Muid silmatorkavaid muutusi polegi, ehkki Ühispanga bilanss on kuuga parasjagu segi pööratud.

Kolmandast kuuenda kohani on kõigi pankade reitingud langenud, sinna on põrunud ka ühinemisvaevades Hoiupank, kelle langus tuleneb samuti suures osas bilansimahu vähenemisest.

Ülejäänud «keskmikel» on ühest põhjust välja tuua keerulisem, pea kõik näitajad on mõnevõrra nõrgenenud.

Reitingu sabaots näitab seevastu taas paranemise märke, ehkki ainsana on reitingut tunduvalt parandanud Äripank. Äripanga bilansimaht on kasvanud koguni kolmandiku võrra, mis tundub olevat eeskätt mehiselt raha sisselaenamise ja pangadeposiitidesse paigutamise tulemus.

Ka tabelit lõpetav ERA-pank on tulemust parandanud, kuid vaid tähtsusetul määral. Loota siiski võib, et tulevatel kuudel kärbime tabelit vaid ühinemistest tulenevalt ehk Hoiu- ja Tallinna Panga võrra.

Ongi käes kauaoodatud aeg, kus kaks suurpanka kõik ülejäänud üles kaaluvad. Ühinemise puhastustuli pagendas Hoiupanga enne lõppu ka reitinguliidrite seast.

Hetkel kuum