30. juuli 1998 kell 22:00

Vene reiting alanes

«Majanduskasvu aeglustumise ja sotsiaalsete pingete kasvu tingimustes, kus ees ootavad parlamendi- ja presidendivalimised, pannakse nii valitsuse kui ka president Jeltsini poliitiline tahe viimseni proovile,» kirjutab IBCA oma avalduses, pidades silmas valitsuse abinõude paketti majanduskriisi ületamiseks.

Reitingut alandati ka varem Venemaaga võrdselt BB hinde saanud piirkondadel ja ettevõtetel, märkis IBCA oma avalduses.

BB- hindele alandati naftakompaniide Tatneft ja Sibneft, hoiupanga Sberbank, Peterburi ja Krasnojarski ning Leningradi ja Komi oblasti reitingut. Kaliningradi ja Moskva oblasti krediidihinne alanes tasemele B+.

Reitingu alandamine tähendab kapitaliturult võetud laenuraha kallinemist.

IBCA sõnul vajab Venemaa ulatuslikke strukturaalreforme ja eelkõige maksulaekumiste parandamist.

Venemaa lühiajaliste võlakohustuste B hinde jättis IBCA muutmata.

Sarnaselt Venemaaga on maksude kogumise ja eelarve täitmisega probleeme Ukrainal, mille valuuta on viimastel kuudel surve all olnud.

Sel nädalal teatas USA reitinguagentuur Moody's Investors Service, et kaalub Ukraina valuutakohustuste ja pangadeposiitide reitingu alandamist.

Ukraina valuutakohustuste reiting on praegu B2 ja valuutadeposiitide reiting B3.

Moody's põhjendas otsust Ukraina valuutareservide kahanemisega 1,75 miljardi dollarini juuni lõpus, mis seab küsimärgi alla riigi väliskohustuste täitmise.

Ukraina peab maksma augustis tagasi 500 miljonit dollarit oma 18 miljardi dollarilisest välisvõlast.

Moody's otsustas, et kui Ukraina ei saa rahvusvaheliselt valuutafondilt (IMF) abi või ei suuda finantsturgudelt raha laenata, võivad keskpangal septembri lõpus valuutareservid lõppeda. REUTERS-BNS-ÄP

Hetkel kuum