9. august 1998 kell 22:00

Saku annab uue pudeli konkurentidele

Uue pudeli loovutamine on Sakule kasulik, sest nii tarbijal kui tootjal on ühesuguse taaraga lihtsam toimetada, selgitas Saku õlletehase direktor Cardo Remmel. Rootsi õlletootja Hartwall nõustus loovutama ka uuele pudelile mõeldud kasti.

Õlleliidu asepresidendi Jüri Kerti hinnangul võib uue pudeli kasutusele võtmine tõsta Eestis toodetava õlle hinda kuni 30 senti pudeli kohta. Suurema purunemiskindluse tõttu on uus taara vanast keskkonnasõbralikum, kuid poole kallim.

Saku kulutas uue pudeli kasutusele võtmiseks 10 mln krooni. Kui mõni õlletehas soovib taarat vahetada enne järgmise aasta 1. maid, siis peab ta oma osa turujaotusega proportsionaalselt kinni maksma, ütles Remmel.

Tartu õlletehas soovib uut pudelit kasutada juba sügisel, sest kavatseb turule paisata uusi õllemarke, ütles Tartu õlletehase juhataja Tarmo Noop. Tartlased pole nõus osalema 10 miljoni krooni kompenseerimisel, sest Noopi sõnul polnud pudeli juurutamine nii kallis. «Me pole nõus kinni maksma Saku Originaali reklaamikampaaniat,» ütles ta. Noopi hinnangul kulutas Saku uue pudeli kasutuselevõtuks 4,4 miljonit krooni. Tartu õlletehas on nõus Sakule pudeli eest maksma ligi 600 000 krooni.

Sakule pudeleid tootva Järvakandi klaasitehase direktor Esko Härkonen ütles, et tehas tuleb Eesti õlletootjatel aastas vaja mineva rohkem kui 100 miljoni pudeli tootmisega toime. Lepingute puudumise tõttu ei soovinud ta oodatavat suurtellimust kommenteerida.

Hetkel kuum