Jaamas hoia taskuid

01. september 1998, 00:00

Põhja politseiosakonna ülemkomissari Vladimir Falkenbergi sõnul tegutsevad vargad grupiti ja on politseile üldiselt teada. Üksikuid ja uusi üritajaid kohtab harva.

Taskuvargaid tabada on politseil aga raske ja nendele määratud karistused on väikesed. Tänavu pole Põhja politseiosakond saatnud kohtusse ühtegi taskuvarastega seotud asja.

Viimasel neljal kuul on aga politseile ainuüksi taskuvarguste kohta üle 30 avalduse tehtud. Lisanduvad veel peaaegu 40 salajast ja üle 10 avaliku varguse.

Varaste tegevust soodustab ka inimeste ettevaatamatus. Nii tegi 24. augustil politseile avalduse keskealine mees, kes pärast tunniajalist turulkäiku leidis, et pükste tagataskust on kadunud rahakott ühes 500 krooni, autojuhilubade ja muude dokumentidega.

Vaatamata aktiivsele liikumisele jaama naabruses asuvas parklas varastatakse seal autodest ka südapäeval. 21. juulil jättis oma Renault' parklasse Eestist pärit Saksamaal elav inimene. Ukse luku muukimise abil autosse pääsenud varas või vargad viisid kaasa videokaamera, 400 USA dollarit, 100 Läti latti, 200 Saksa marka, lisaks veel dokumente, tunnistusi, kaarte. Kahjusummaks kogunes umbes 10 000 Saksa marka. Autol signalisatsiooni polnud.

Ohtlik koht auto parkimiseks on Toompuiestee äärne taksopeatuse lähedal. Viimase nelja kuuga on sealt kadunud kolm autot.

23. juulil ärandati seal Audi 80, mis oli pargitud hommikul 11.30 paiku ja millele omanik kell 17 järele tuli. Saksamaa kodanikule kuuluval autol polnud ei signalisatsiooni ega roolilukku. Kahju hinnati 180 000 kroonile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing