20. september 1998 kell 22:00

Lühiuudised

Sotsiaalministeeriumist valitsusse jõudva eelnõu kohaselt saavad riigi ja kohalike omavalitsuste asutuste ja äriühingute juhatuse liikmete palgad avalikuks.

Eelnõu kohaselt on riigi ja kohalike omavalitsuste asutatud sihtasutuste ja mittetulundusühingute ning äriühingute juhatuse liikmete palgad avalikud, ütles sotsiaalministeeriumi tööosakonna juhataja Maie Kindel.

Juhtivametnike palga suurust võib tööandja Kindeli kinnitusel kavandatava seadusemuudatuse kohaselt avaldada töötajalt nõusolekut küsimata.

Maie Kindeli andmeil arutab valitsus palgaseaduse ja töölepingu seaduse muutmise eelnõu järgmisel nädalal. BNS

Enam kui valuutaspekulantide rünnakud võivad Eesti krooni tuleval aasta saabuvate valimiste eel ohustada populistlikud otsused, leiab Hansapanga intressitoodete osakonna spetsialist Maivi Hanson.

Kommenteerides endise Eesti Panga asepresidendi Bo Kraghi väidet, et järgmise aasta algul võib spekulatiivne surve viia Eesti krooni devalveerimiseni, ütles Hanson, et valuutaspekulandid üksi krooni ohustada ei suuda.

Praegune Svenska Handelsbankeni Baltimaade ekspert Bo Kragh ütles kolmapäeval, et spekulatiivse rünnaku võimalikkusele viitavad Eestis mitmed tundemärgid, nagu näiteks dramaatiline langus börsil, probleemid väliskaubanduse puudujäägiga ja süvenev kriis Venemaal. BNS

Tallinna linna volikogu ei avalda riigi raha raiskamises süüdistatavale linnapeale Ivi Eenmaale umbusaldust.

Tallinna linna volikogu avalike suhete osakonna juhataja Jakko Väli ütles, et rahvusraamatukogu raha raiskamine jäi perioodi, mil Eenmaa töötas rahvusraamatukogu juhina ning linna see otseselt ei puuduta.

Riigikontrolli hinnangul on Tallinna linnapea Ivi Eenmaa rahvusraamatukogu juhtides raha ebaotstarbekalt kasutanud, kulutades Keila-Joa puhkealal rendile võetud suvila remondiks 190 000 krooni. Eenmaa on saanud ka mitteametlikku lisatasu ja preemiat, kinnitab riigikontroll. ÄP

Tallinna linnavalitsus kavandab IV kvartalis ja tuleval aastal linnavara müügist teenida 150 miljonit krooni.

Reedel arutas linnavalitsus 86 linnavaraobjekti või ettevõtte müügi kava tänavu IV kvartalis ja 1999. a.

Müüdava kinnisvara väärtuseks on 150 mln krooni, ütles abilinnapea Eve Fink.

Finki sõnul on linnaosade vanemad linnavara müügi suhtes eriarvamusel, sest praeguste rendilepingute järgi jääb 60 protsenti rendist linnaosavalitsustele. Müügi korral linnaosavalitsused raha ei saa.

Linnavalitsus on seisukohal, et järgmisel aastal tuleb alustada ka nõrgemate majavalitsuste müüki. BNS

Eesti kaubandusata?eena Kiievi saatkonna juures asus tööle Anne Niinepuu. Niinepuu ülesanne on majanduskontaktide loomine Ukrainas, teatas Eesti suursaadik Ukrainas Tiit Matsulevit?.

Niinepuu on varem töötanud majandusministeeriumis väikeettevõtluse talituse juhatajana.

Kiievi saatkonnas töötab ka majandusesindaja Lembit Luht. ÄP

Hetkel kuum