27. september 1998 kell 22:00

Eestisse kavandatakse odavaid toidukauplusi

Hollandi firma NMCP konsultant Franciscus Buschgens ütles, et nn kastikauplustes müüakse kaupa kastidest ja seal on suhteliselt kitsas kaubavalik. Ostjaid suudetakse poodi meelitada aga madalamate hindadega, lisas ta.

«Nendes kauplustes puuduvad enamasti hästireklaamitud margitooted, sest heatasemeline reklaam kajastub toote hinnas,» ütles Buschgens.

Haapsalu tarbijate ühistu kaubandusdirektor Piret Rüütel sõnas, et väga paljud inimesed üritavad kärpida oma kulutusi toiduainetele ja järjest enam otsitakse võimalusi kvaliteetse, kuid odava kauba ostmiseks. Rüütli hinnangul on praegu selliseid odavaid kauplusi Eestis vähe ja nimetatud tühikut täidab peamiselt turukaubandus.

Esimene kastikauplus Eestis avatakse Haapsalus, teatas Rüütel.

Piret Rüütli sõnul tuli kastikaupluse loomise idee Eestisse Hollandist, kus sellised poed on väga levinud. Rüütel ütles, et kaupluse omanikud panevad põhirõhu kaupade soodsale sisseostuhinnale ja poodidesse tuuakse seni tarbijale tundmatuid kaupu.

Tallinna Kadaka turgu haldava ASi Combinent juhatuse esimees Aivar Leinemann ütles, et tema ei oska veel konkreetseid ohte uute odavate kaupluste tekkides ette näha.

Tallinna Balti jaama turu direktor Riho Nook lausus, et nn kastikauplused pakuvad turgudele konkurentsi just väikelinnades, kus turu hinnad on Tallinna omast paar korda kõrgemad.

Nook lisas, et Balti jaama turule kastikauplused küll konkurentsi pakkuda ei suuda. «Meie turul on niigi Tallinna madalaimad hinnad ja siin käib ostmas linna vaeseim elanikkond,» kinnitas ta.

Hetkel kuum