Kaja Koovit • 29. november 1998 kell 22:00

ESSi saatus börsil võib selguda homme

Tallinna väärtpaberibörsi noteerimisosakonna juhataja Rain Semper lausus, et tõenäoliselt arutatakse ESSi taotlust homme, kuigi ametlikus päevakorras seda kirjas ei ole.

Turvafirma ESS esitas börsile taotluse aktsiate noteerimise lõpetamiseks alates tänasest. Seni ei ole börs oma otsust ESSi taotluse kohta langetanud ja on küsinud ettevõttelt lisainformatsiooni väikeaktsionäridelt aktsiate ostmise kohta.

ESSi avalike suhete juht Indrek Lindsalu märkis, et ettevõte aktsepteerib börsi otsust arutada ESSi lahkumist alles homme. «Kui noteerimiskomisjoni otsus on meile positiivne, ei ole paaril päeval mingit tähtsust. Juhul kui noteerimiskomisjon meie taotlust ei rahulda, jääb asi nagunii pikemaks ajaks venima,» lisas ta.

ESSi suuraktsionär Urmas Sõõrumaa on varem öelnud, et ettevõtte börsilt lahkumine on seotud strateegilise investori kaasamisega, kelle esmane huvi ei ole säilitada ettevõtte börsistaatust.

Investorite ringi, kellega ESS kõnelusi peab, kuuluvad Taani Falck Group ja Rootsi Securitas.

Lindsalu sõnul ei ole strateegilise investori kohta veel kindlat otsust tehtud.

Tänasel pressikonverentsil annavad ESSi suur-

aktsionäride ja tegevjuhtkonna esindajad ülevaate ettevõtte edasise tegevuse põhisuundadest ja strateegilistest plaanidest.

ESSi aktsionärid volitasid juunis nõukogu suurendama firma aktsiakapitali kolme aasta jooksul strateegilistele investoritele suunatud emissioonide käigus kuni 5,5 mln krooni võrra.

Väikeaktsionäridele andsid ESSi suuromanikud võimaluse Hansapanga vahendusel müüa oma aktsiad tagasi viimase 3 kuu kaalutud keskmise hinnaga ehk 62,30 krooni aktsia. Pakkumisele vastasid umbes 40 000 aktsia omanikud. Reedel ESSi aktsiaga börsil ei kaubeldud, viimane sulgemishind on 74,75 krooni.

ESSi suuromaniku Urmas Sõõrumaa osalus firmas on kuuga vähenenud 4,8%.

Hetkel kuum