Kaja Koovit • 21. detsember 1998 kell 22:00

Pankadesse jõuluvana ei tule

Hansapanga personalijuhi Agve Aasmaa sõnul panga töötajatele jõulupreemiaid ei maksta. Küll on eriti väljapaistvate teenete eest ette nähtud personaalsed eripreemiad.

Parimatele korraldab panga juhatus traditsioonilise eraldi vastuvõtu.

Panga töötajate üldine jõulupidu peeti eelmisel kolmapäeval Estonias. Kutsed sinna tuli osalejatel välja osta. Aasmaa lisab, et suurest jõulupeost populaarsemad on iga osakonna korraldatavad omaette koosviibimised.

Mingeid spetsiaalseid jõulukingitusi pank oma töötajatele ei tee.

Laste jõulupidu peeti Pirital Flamingos ja seal olid kõigile ka kingitused.

Krediidipanga tegevdirektor Andrus Kluge ütleb, et kui varasematel aastatel on peetud mitmesuguseid pidusid ja makstud ka aastapreemiaid, siis sellel aastal pangandusmaastikul valitsevast üldisest olukorrast lähtuvalt preemiaid ei maksta, kingitusi ei tehta ja piirdutakse vaid jõulupeoga LA Ferme pubis. Pidu on töötajatele tasuta. Jõulupidu on Krediidipangas traditsiooniliselt korporatiivne ehk siis ilma saatjateta. Perekonniti osaletakse suvepeol vabas looduses.

Panga töötajate laste jõulupidu peeti nukuteatris ja loomulikult koos kingitustega.

Panga avalike suhete osakonna juhataja Eero Raun ütleb, et jõuluaja tähistamise traditsioonid on aastatega välja kujunenud ja jõudumööda püütakse neid järgida ka sel aastal. Tallinna Panga ja Ühispanga ühinemise tulemusena püütakse võtta kokku mõlemast pangast parimad tavad.

Laste jõulupidu on selleks aastaks juba peetud ja traditsioonilistes kingikottides olnud kommidki söödud.

Täiskasvanute jõulupidu peetakse Pirita uues ööklubis Flamingo. Töötajad on sinna oodatud koos abikaasadega ja osavõtjatele peoga mingisuguseid kulutusi ei kaasne. Kingitusi sel aastal ametlikult ei tehta, kuid kuuldavasti vahetavad divisjonide töötajad kingitusi omaalgatuslikult.

Preemiaid maksta ja pidutseda saab siis, kui hästi läheb. See aasta küll heade hulka ei kuulu, ütleb panga turukommunikatsiooni direktor Ranno Pajuri.

Ta lisab, et selle aasta omapärast lähtuvalt mingit suurt pidu ei korraldata. Eelmistel aastatel on Forekspank korraldanud erinevates rahvuslikes stiilides jõulupidusid.

Panga töötajad kogunesid reedel aasta kokkuvõtvaks koosviibimiseks panga peahoonesse. Kingituste tegemist ei ole ka endises Forekspangas kunagi propageeritud.

Kuigi tuleb kokku hoida, ei saa seda laste arvel teha. Laste jõulupidu peeti samuti peamaja suures saalis, kuid sealt ei puudunud traditsioonilised kingitused.

Hetkel kuum