20. mai 1999 kell 22:00

Hansapank juhib laenude intressirallit

«See intressimäär kehtib ainult väga headele klientidele,» rääkis eile Hansapanga tootehaldur Kersti Arro. Eluasemelaenu baasintress on panga tavakliendile endiselt 10,6% tasemel, lisas ta.

Mõnel juhul on laenu antud ka madalama intressiga ning edasise intressilanguse üle on pangas plaane peetud, tunnistas Arro. Kui palju Hansapank lähitulevikus eluasemelaenude keskmist intressi alandab, ei soovinud Arro öelda.

Hansapanga jaepanganduse divisjoni direktor Raul Parusk ütles, et Eesti pangandussektor peab seoses ELi astumisega jõudma teiste ühenduse riikide laenu- ja hoiuseintressidega samale tasemele. See tähendab laenuintresside langemist praeguse Euribori juures vähemalt 6 protsendini või veel madalamale.

Hansapanga finantsdirektori Erkki Raasukese sõnul on laenuturul veel langusruumi, kuid see sõltub rahvusvahelistest rahaturgudest. «Intresside langus on olnud väga, väga kiire, see peaks muutuma stabiilsemaks,» rääkis Raasuke.

Merita Panga Tallinna filiaali juhatuse liige Juhani Seilenthal ütles, et pank kavatseb jälgida turu reageeringut Hansapanga sammule, enne kui otsustatakse oma vastukäik. «Pank on intressilanguseks valmis,» kinnitas Seilenthal.

Merita Panga filiaali klienditeeninduse juhi Signe Antoni sõnul väljastab pank eluasemelaene 9% miinimumintressiga, maksejõulisematele klientidele tehakse lisaks kuni üheprotsendilist allahindlust.

Eluasemelaenud on olnud Merita Panga Tallinna filiaali jaepangandustegevuse prioriteediks juba kaks kuud ja laenude maht on kasvanud ligi kümnendiku võrra.

Ühispanga rahaturgude juhi Margus Schultsi sõnul kaalub ka Ühispank laenuintresside alandamist.

Eile langetas Hansapank ka aastaste kroonilaenude baasintressimäära poole protsendipunkti võrra 12 protsendile. «See on väike edasiminek intresside alanemise suunas,» rääkis Hansapanga korporatiivpanganduse osakonna direktor Gerd Müller. Suurt laenubuumi Müller seoses viimase intressilangusega ei näe.

Autor: Anu Jürisson

Hetkel kuum