30. mai 1999 kell 22:00

Kindlustajate aruanded 10. juuniks

«Ootame aruandeid jõustunud seaduse täitmise kohta 10. juuniks, 1. juuni seisuga ei saa seda veel nõuda,» ütles kindlustusinspektsiooni asedirektor Kaido Tropp.

Tropp märkis, et kui mõnel kindlustusseltsil on reservid nõuetekohaselt katmata, hakkab inspektsioon rakendama nende suhtes kõiki seadusest tulenevaid sanktsioone -- ettekirjutusest kuni litsentsi peatamise ja tühistamiseni.

AB Kindlustuse Grupp on investeerinud oma kindlustusreservidest 18 miljonit krooni ASi Maakri Ehitus, kes alustas mullu kindlustusgrupi peahoone ehitust. Praegu ehitus seisab ning ehitusfirma SRV Drasser on algatanud Maakri Ehituse vastu pankrotimenetluse.

1. juunil jõustuva seadusemuudatuse kohaselt tuleb AB Kindlustuse Gruppi kuuluvatel ASA Kindlustusel ja AB Elukindlustusel Maakri Ehituse võlakirjad müüa või asendada reservid uute sissemaksetega.

AB Kindlustuse Grupi suuromanik Leonid Apananski sõlmis möödunud nädalal eellepingu rahvusvahelise hotelliketiga Ramada International, et rajada pooleliolevasse hoonesse hotell.

Londonis viibiv Apananski ütles Postimehele, et mõlemad lepingupooled tegelevad praegu agaralt uute investorite otsimisega, et hoone ehitust jätkata.

Tallinna linnakohus hakkab ASi Maakri Ehitus pankroti väljakuulutamist arutama 31. mail.

Autor: BNS

Hetkel kuum