Toomas Truuverk • 22. august 1999 kell 22:00

Investorid ootavad selginemist

Üle hulga aja oli neljapäeva hommikul tunda Tallinna börsil ootusärevust. Lisaks koalitsiooni ettevõtete tulumaksu kaotamise kokkuleppele kruvis pinget Telekomi I poolaasta majandustulemuste ootus ja Hansabank Marketsi raport Hansapanga ja tema aktsia edasise arengu kohta.

Omajagu ettevaatlikkust lisas turule taasiseseisvumise päeva tõttu pikem nädalavahetus. On selge, et kolme puhkepäevaga saab pöördelise maksureformi ja ettevõtete majandustulemuste mõju aktsiaturu lähitulevikule palju klaarimaks. Vastukäivad kommentaarid hoidsid turu aktiivsuse keskpärasel tasemel ja börsisüsteemi päevakäive ulatus registreeritud 153 tehingus vaid 10,74 miljonile kroonile.

Börs avanes igatahes neljapäeva hommikul eelmise õhtu sulgemistasemega võrreldes rohkem kui protsendi kõrgemal ja liikus ka kogu ülejäänud päeva tasasel tõusukursil. ÄP indeks lõpetas neljapäeva õhtul 332,91 punktil, kerkides päevaga 1,69%.

Kui tulumaksuvabastus suurendab kogu Eesti aktsiaturu atraktiivsust, siis neljapäeval tulid positiivsed uudised ka kahe liideraktsia kohta eraldi.

Telekom tuli välja 265,4 miljoni kroonise poolaasta kasumiga. Võrreldes aga uue struktuuri kohaseid kasumeid (100% Eesti Telefon ja 100% Mobiiltelefon), on kahel järjestikusel aastal tulemuseks 347 mln kr. Positiivse poole pealt võib märkida käibe 17% kasvu ja 202 mln kroonist II kvartali kasumit.

Hansabank Markets pakub neljapäeval avaldatud raportis regiooni kõige likviidsema ja paremini kapitaliseeritud panga, Hansapanga aktsia oodatavaks hinnaks 125 kr.

Hetkel kuum