14. september 1999 kell 22:00

Polaris Vara erikontrollija otsustab kohus

Erikontrolli taotlesid üldkoosolekul ERA Panka esindavad pankrotihaldurid Urmas Tross ja Jaak Annus, kes kahtlustavad seltsi tegevjuhte ebaratsionaalses toimimises ning ettevõttele kahju tekitamises.

«Bergmann nõustus küll põhimõtteliselt erikontrolli nõudega, ent lükkas tagasi haldurite pakutud audiitorid ning soovis audiitori valimise õiguse anda Polarise nõukogule,» ütles Jaak Annus.

Annuse sõnul ei tohiks audiitori määramist nõukogule delegeerida, sest peale tegevjuhtide töö kontrollimise vajab uurimist ka nõukogu liikmete tegevus.

«Kahjuks esindas Bergmann koosolekul enam kui 50 protsenti häältest,» sõnas Annus.

Erikontrolli alustamine takerdus juba teist korda, varem on Bergmann mitteilmumisega ühe aktsionäride koosoleku nurjanud.

«Niipea kui saame üldkoosoleku protokolli, pöördume Tartu linnakohtu poole, sest erikontrolli alustamise suhtes võib teha otsuse ka kohus,» märkis Annus.

Võimaliku positiivse kohtumääruse saavutamise aega ei soovinud Annus prognoosida. «Palume muidugi kohtul teha otsus kiiresti, sest teine pool on selles asjas üritanud korduvalt venitada,» lisas ta.

ERA Pank ja talle osaliselt kuuluv Polaris Vara on pankrotis. Läbi mitmete skeemide Andres Bergmannile kuuluvad ettevõtted on enne pankrotti tühjaks kanditud.

Autor: BNS

Hetkel kuum